Internetové noviny pro Střední Povltaví

Sedlčanský kraj - Zprávy

VOTICE Opět jsme se vydali "přes kopec", tentokrát, abychom pro Vás nafotografovali slavnostní otevření páteřní votické komunikace v Pražské ulici. Její rekonstrukce se protáhla na rok a proto není třeba dodávat, jak se v této lokalitě bydlícím občanům, majitelům obchodů a provozoven jejím otevřením ulevilo.

celý článek...

SEDLČANY Není se čeho obávat, dým byl ze speciálního parního vlaku. Jinak slavnosti neprovázel ani mráček. Přesvědčtě se o tom na fotografiích Tomáše Pokorného. Reportáž Davida Myslikovjana čtěte ve středečním tištěném Sedlčanském kraji.

celý článek...

SEDLČANY V sobotu 27. září po 17. hodině policisté přerušili závod v autocrossu, který pořádal kosický autoklub. Došlo zde totiž k těžkému zranění. Podrobnosti o nehodě a fotografie ze zásahu záchranářů vám přineseme ve středečním tištěném Sedlčanském kraji.

celý článek...

Není slepice jako slepice

28.09.2014 13:14

VOTICE O svatováclavském víkendu vystavili hovatelé z Votic to nejlepší ze svch chovů. Podívejte se na fotografie!

celý článek...

OLBRAMOVICE Po rozsáhlé osmi milionové rekonstrukci se dnes - v pátek 26. září - otevřel špejchar v Olbramovicích. Ze Sedlčan je to sem jen přes kopec (dobře, tak přes tři), ale určitě se vyplatí se (třeba i lokálkou) přijet podívat, jak ze staré sýpky vzniklo nové společenské centrum obce. Citlivou rekonstrukci pochválili i památkáři. Podívejte se na bohatou fotogalerii ze slavnostního otevření.

celý článek...

SEDLČANY Šok čekal prodavačku Andreu Janečkovou dnes (pátek 26. září) za pultem trafiky v dolní části náměstí T.G.M. v Sedlčanech (vedle obuvi Bareš). V 7:40, kdy děti míří do školy a  náměstí "žije", přišel podivný zákazník. Na hlavě měl punčochu a u sebe nůž. Podívejte se na fotografie! Exkluzivně pouze v Sedlčanském kraji!

celý článek...

TRKOV U Masopustů v Trkově sklízejí fialové brambory. Chuť mají stejnou jako ty „obyčejné“, podle odborníků jsou však zdravější. Oproti klasickým odrůdám obsahují třikrát více látek, které zabraňují vzniku rakoviny. Za fialovou barvu „mohou“ anthokyany, což jsou přírodní barviva. 

celý článek...

Redaktor Sedlčanského kraje František Vávra s kameramanem Václavem Peterkou navštívili a vyzpovídali starostku Sedlce - Prčice Miroslavu Jeřábkovou. Podívejte se na video!

celý článek...

JESENICE  V sobotu 20. září uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Jesenice druhý ročník hasičské soutěže „Pod stromy.“ Členové místního hasičského sboru se rozhodli udržet tradici setkání mladých hasičů na začátku školního roku. Podívejte se na fotogalerii Františka Vávry, reportáž čtěte ve středečním Sedlčanském kraji.

celý článek...

JANOV Třetí zářijový víkend trávila většina Sedlčaňáků doma - akcí, na kterou by se mohli v regionu vydat, bylo pomálu. Jednou z nich byla Zahradní hrabárna v janovském sekáči. Kdo by ohrnoval nos, nechť si prohlédne fotogalerii Tomáše Pokorného. Nákup oblečení se totiž pomalu stává společenskou akcí - a to i s občerstvením.

celý článek...

Skauti slaví devadesátiny

21.09.2014 18:38

SEDLČANY Městské muzeum ve spolupráci se sedlčanským skautským střediskem Zvon uspořádalo výstavu, připomínající devadesáté výročí založení skautingu v Sedlčanech. Podívejte se na fotografie Tomáše Pokorného, reportáž Davida Myslikovjana čtěte ve středečním Sedlčanském kraji.

celý článek...

KAMENICE V sobotu 20. září připravil Sbor dobrovolných hasičů Kamenice pro děti akci s názvem Indiánské léto. Podívejte se na fotografie, reportáž čtěte ve středečním tištěném vydání Sedlčanského kraje.

celý článek...
|<12345...62>|