Internetové noviny pro Střední Povltaví

Vítání svatého Martina a lampiónový průvod

datum konání: 11. 11. 2022 16:30:00
místo konání:Sedlec-Prčice, zahrada ZUŠ

Vítání svatého Martina a lampiónový průvod

Oslavte spolu s námi podzim. Připraveno bude vystoupení dětí v zahradě ZUŠ a průvod se světýlky městem. Na konci je pro děti připravena sladká odměna a pro všechny vystoupení Pánů ze Zvěřince. Jako bonus na děti čeká také úniková hra!!!

Letošní ročník je pojat jako velká oslava světla.

Zahájení je naplánováno na 16.30 hodin do zahrady ZUŠ. Ta bude svátečně nasvícena a proběhne zde také úvodní program. Bude složen z vystoupení dětí ze ZUŠ (slavnostní znělka, zpěv a tanec) a přidají se také žáci základní školy.

V 17 hodin se vydá průvod se světýlky (lampiony, lampičky, svítilničky... proto s sebou!!!) na pochod městem. Trasa je naplánovaná kolem garáží, Brigádnickou ulicí ke zdravotnímu středisku a dále kolem kostela sv. Jeronýma do ulice Revoluční. Po mostě Karla Burky pak přejdeme do Prčice, kde zahneme do Táborské ulice a kolem kostela sv. Vavřince přijdeme na Vítkovo náměstí. Zde, v prostoru před informačním centrem (stará prčická radnice), děti dostanou sladkou odměnu a návod, jak si zahrát únikovou hru.
Celý program zakončí vystoupení Pánů ze Zvěřince.
Úniková hra děti seznámí s osobou svatého Martina i svatomartinskou tradicí. Poznají při ní také trochu naše město a navíc si i dobře zasoutěží. Bližší informace budeme zveřejňovat postupně.

 

 

Zpět na kalendář