Internetové noviny pro Střední Povltaví

Veterány prvomájových Petrovic

datum konání: 1. 5. 2022 0:00:00
místo konání:Petrovice, náměstí

Veterány prvomájových Petrovic

– 5. ročník

Každý rok na jaře se do Petrovic na náměstí sjedou historická auta a motocykly. Tato akce vždy přiláká desítky milovníků vůně benzínu a hlavně poctivého řemesla, technických vychytávek a ladných tvarů z dílen konstruktérů věhlasných značek. Tento svátek motoristů se bude konat i letos v neděli 1. května.

Na co se můžeme těšit? Dopadne-li vše podle našich představ a domluv, přijede do Petrovic naprostý unikát, jediný dochovaný kus autobusu TATRA 500! Pavel Šofr přislíbil, že přijede se svým legendárním vozem FORD COSWORTH. Přivítáme také milého hosta, ředitelku Muzea ŠKODA v Mrači paní Kunčarovou. Svou účast přislíbil i Martin Macík s kamionem. Jeho vyprávění z nejtěžšího závodu na Světě Vás zajisté zaujme.

Nebude chybět občerstvení, soutěže, živá muzika a vtipný moderátor. Věříme, že stejně jako v minulých ročnících se sjedou historická vozidla z blízkého i vzdáleného okolí na milé setkání. Akce je zařazena do Jihočeského poháru. Při spanilé jízdě budou mít účastníci příležitost navštívit přehradu Orlík v Solenicích, kde jim pan Kvapil představí tuto unikátní stavbu.

Zpět na kalendář