Internetové noviny pro Střední Povltaví

Vernisáž výstavy Světlo v krajině

datum konání: 10. 10. 2022 18:00:00
místo konání:KDJS Sedlčany

V Koncertním sále bude od 10. října 2022 připravena ke zhlédnutí výstava, kterou připravil známý sedlčanský výtvarník STANISLAV KADLEC. Na svoji výstavu a vernisáž, která proběhne v pondělí 10. října 2022 od 18 hodin Vás zve následujícími slovy.

Výtvarné práci se věnuji přibližně 50 let. V počátcích to byly především práce tužkou nebo uhlem, později malba olejem - hlavně krajiny. Časem jsem objevil kouzlo suchých pastelů a už možná 30 let se této technice věnuji .Barvu mohu roztírat přímo prsty a vzniká tak intimnější vztah k obrazu. Výstavu bych rozdělil do několika částí. Rád bych představil opět krajiny Brd, Sedlčansko, Šumavu, v další části pak tvorbu květin, také několik obrazů moře, mořského pobřeží oblasti Řecka. Poslední částí budou jako vždy k vidění mírně abstraktní obrazy vyjadřující můj vztah o vyjádření Světla. Celou výstavu jsem nazval

SVĚTLO V KRAJINĚ

Při zahájení zahraji několik improvizací na klavír. Úvodní slovo bude mít pan Jaroslav Kolský. Věřím, že Vás i diváky výstava zaujme a Vaše účast bude pro mne potěšením a povzbuzením do další práce.

Zpět na kalendář