Internetové noviny pro Střední Povltaví

Vernisáž výstavy: Cosplay - imaginace ožívá

datum konání: 4. 12. 2021 16:00:00
místo konání:knihovna Sedlčany

COSPLAY – IMAGINACE OŽÍVÁ

Výstava cosplayerky Anny Štefanové.

Vernisáž se uskuteční v sobotu 4. 12. 2021 od 16 hod. Součástí vernisáže bude krátký koncert Marie Štefanové. Výstavu si můžete prohlížet v provozní době knihovny od 3. 12. 2021 do 5. 1. 2022.

Cosplay

Termín „cosplay“ je složený ze dvou anglických slov – „costume“ (kostým) a „play“ (hra/hrát). Cílem tedy je přivést fiktivní postavičku k životu nejen po vizuální stránce, ale i po té charakterové; cosplayer by měl ideálně být nejen šikovný kutil, ale i trochu herec. Ani jedna ze zmíněných věcí však není podmiňující, protože cosplay, stejně jako jiné koníčky, je hlavně o zábavě (navíc se dnes dá mnoho kostýmů koupit pohodlně přes internet). „Cosplayovat“ se dá prakticky cokoliv – nejpopulárnější jsou postavy z komiksů, japonských anime (animovaných seriálů) a počítačových her. V současné době tento koníček nabývá na popularitě, hlavně mezi mladšími ročníky.

Anna Štefanová

Anna Štefanová se narodila v roce 1997 a v současnosti studuje poslední ročník magisterského studia na Univerzitě Pardubice, obor religionistika. „Cosplayování“ se věnuje už 8 let, všechny kostýmy si šije sama – ručně, prý je to relaxační činnost. Kromě tvorby kostýmů se věnuje i další umělecké tvorbě, nejvíce kreslení a psaní.

Zpět na kalendář