Internetové noviny pro Střední Povltaví

Varhanní festival

datum konání: 28. 8. 2022 18:00:00
místo konání:Sedlec-Prčice, kostel sv. Vavřince

Varhanní festival - koncert v kostele sv. Vavřince v Prčici

V kostele svatého Vavřince proběhne koncert v rámci 16. ročníku Českého varhanního festivalu. V podání špičkových umělců a za doprovodu unikátního nástroje z dílny barokního varhanního mistra Bedřicha Semeráda si posluchači budou moci vychutnat vrcholná díla hudebního baroka, romantismu a klasicismu.

Přijměte pozvání na 16. ročník Českého varhanního festivalu, který představuje v celostátním měřítku nejen varhany velké a slavné, ale i takové, o nichž se sice dozvídáme z odborné literatury, ale jejichž zvukové kvality zůstávají koncertnímu publiku utajeny. Letošní ročník festivalu se podívá na více než 50 míst po celých Čechách. Vedle velkých chrámů zazní varhany také v malých vesnických kostelících, i tam se ale posluchači mohou těšit na vynikající interprety a jedinečné koncertní programy připravené pro jednotlivé konkrétní nástroje.

Přijměte proto pozvání na koncert v chrámu svatého Vavřince v Prčici v neděli 28. srpna od 18 hodin. Za doprovodu varhaníka Adama Viktory vystoupí sopranistka Gabriela Eibenová.

Zpět na kalendář