Internetové noviny pro Střední Povltaví

Svobodné děti - komunitní promítání

datum konání: 11. 11. 2022 19:00:00
místo konání:Krásná Hora nad Vltavou - komunitní centrum

 

Přijďte na komunitní promítání dokumentu Svobodné děti a nechte se inspirovat zkušenostmi rodin a škol na cestě za trochu jiným přístupem k dětem v oblasti vzdělávání i životě.
DOKUMENTÁRNÍ FILM SVOBODNÉ DĚTI
Jak vypadá život dětí, které dostanou větší svobodu ve svém životě a vzdělávání? Co se děje ve školách, kde hodiny nejsou povinné? A co když děti nechodí do školy a rodiče je doma do učení nenutí? Je možné rozšířit respektující výchovu i do oblasti vzdělávání? Může vůbec vzdělávání založené na dobrovolnosti fungovat? A jaké jsou s ním u nás zkušenosti?
Na tyto a mnoho další otázek odpovídá unikátní dokumentární film Svobodné děti, který vypráví příběhy českých rodin a škol na cestě za větší svobodou v životě i vzdělávání dětí.
Film Svobodné děti Zdeňky Šíp Staňkové a režiséra Jana Minaříka představuje unikátní průřez tematikou svobodného vzdělávání, který v Česku dosud chyběl. Tento přístup si získává čím dál tím větší počet stoupenců jak u nás, tak i ve světě.
Režie Jan Minařík
Délka 119 minut
Ukázka vimeo.com/737632230
Děkujeme autorům za bezplatné poskytnutí filmu. Podpořit šíření filmu a uspořádat promítání můžete na www.svobodnedeti.cz
VSTUPNÉ - zdarma / dobrovolné
KDY A KDE
11.11.2022 od 19:00 do 21:30
Komunitní centrum
první patro nad restaurací Na Sále, Krásná Hora nad Vltavou
ORGANIZÁTOR A KONTAKT
Dotazy a připomínky k akci pište do diskuze události
OTÁZKY A ODPOVĚDI

Co je to sebeřízené neboli svobodné vzdělávání? — Takové, které dítě či dospělý vykonává dobrovolně ze své vlastní motivace. Vysvětleno je to v ukázce 👉 vimeo.com/700722713

Pro koho je dokument určen? — Pro rodiče a děti, kteří potřebují podporu na cestě za větší svobodou ve vzdělávání jejich dětí. Pro rodiče, kteří by rádi rozšířili respektující výchovu i do oblasti vzdělávání. Pro učitele, žáky i studenty, kteří se necítí v současném systému spokojení a možná netuší, že s přístupem založeným na dobrovolnosti a respektu je mnoho zkušeností i u nás.

Čím je dokument zajímavý nebo výjimečný? — Poprvé přibližuje cesty mnoha rodin a škol, které se snaží dát dětem co největší svobodu v jejich životě a vzdělávání. Představuje unikátní průřez tematikou svobodného vzdělávání v ČR. Ukazuje, jak může vypadat praxe respektujícího přístupu k dětem v oblasti vzdělávání.

Jak film vznikl a kdo ho financoval? — Film vznikl z popudu Jana Minaříka z FULLART studio ve spolupráci se Zdeňkou Šíp Staňkovou z DĚTI JSOU TAKY LIDI a byl financován ze soukromých darů téměř 400 podporovatelů a partnerů. Chcete se stát také partnerem a podpořit misi filmu? Dejte nám vědět
svobodnedeti@detijsoutakylidi.cz

Bude film k dispozici online nebo v TV? — Ano, do konce 2022. Nyní budeme rádi, když uspořádáte vlastní komunitní, benefiční nebo komerční promítání a budete se setkávat, besedovat a vzájemně inspirovat po zhlédnutí filmu osobně.

Chcete uspořádat vlastní komunitní, benefiční nebo komerční promítání? — Dejte nám vědět  forms.gle/AwxPhEVnHTdgGQrbA a my se vám ozveme.

Zajímají vás novinky ohledně filmu, jeho promítání a medializace? — Sledujte Facebook, Instagram Svobodné děti nebo se zapište na newsletter landing.mailerlite.com/webforms/landing/c2f2q6

 

Zpět na kalendář