Internetové noviny pro Střední Povltaví

Prčické posvícení 2019

datum konání: 9. 8. 2019 21:00:00
místo konání:Sedlec-Prčice, zámecký park

Prčické posvícení 2019

K letním prázdninovým dnům neodmyslitelně patří i poutě a posvícení. To prčické má v kraji velký zvuk a spolu se sedlčanskou a kosovskou poutí bývá prvním poslem konce prázdnin a nástupu podzimu.

Obsah Prčického posvícení, které je věnováno památce svatého Vavřince, je po řadu let téměř neměnný. Přesto si připomeňme, co všechno můžete během tří svátečních dnů od 9. do 11. srpna v Prčici navštívit a zažít.Od pátku se na parketě v zámeckém parku budou konat POSVÍCENSKÉ ZÁBAVY, které pořádá TJ Sokol Sedlec-Prčice.


V pátek 9. srpna to bude Diskotéka s rádiem Kiss, začátek je ve 21 hodin.


V sobotu je pak naplánovaná taneční zábava s rockovou skupinou Parkán. Začátek v 21,30 hodin.

 

Nedělní program obohatí oblíbená odlochovická skupina POPRASK. Zatančit, zazpívat nebo jen tak posedět s přáteli a pěknou písničkou můžete od 10 do 17 hodin. Občerstvení je zajištěno, vstup zdarma.


V prostoru za starou prčickou radnicí otevře své brány 35. MÍSTNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ, HOLUBŮ A DRŮBEŽE, kterou pořádá ČSCH Sedlec-Prčice. Otevřena bude v sobotu 10. 8. od 13 do 18 hodin a v neděli 11. 8. od 8 do 16 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na oblíbenou tombolu, v níž je hlavní výhrou živé sele a jehně.


Prčické posvícení, to jsou také POUŤOVÉ ATRAKCE. Provozovatel atrakcí, pan Jaroslav Lagron, letos slibuje dvě horké novinky – létající slony a velkou houpací loď. Těšit se ale můžete i na vyhlídkový kolotoč, přetáčecí lavici, autodrom, kalypso, střelnice a další atrakce. Vše najdete na Vítkově náměstí, a to od pátku do neděle. Na náměstí a ulici Karla Burky pak bude umístěna i řada prodejních stánků.

 

Posvícenský program obohatí také FOTBALOVÉ UTKÁNÍ. K svému prvnímu vystoupení v rámci mistrovské soutěže I. A třídy nastoupí fotbalisté našeho A týmu v neděli 11. 8. od 17 hodin na domácím hřišti s dalším nováčkem soutěže, SK Chlumec. Přijďte fandit, přijďte se bavit fotbalem.

Zpět na kalendář