Internetové noviny pro Střední Povltaví

Oslava 140. výročí knihovny

datum konání: 8. 10. 2022 14:00:00
místo konání:knihovna Sedlčany

Oslava 140. výročí knihovny

PROGRAM OSLAV

Městská knihovna Sedlčany, sobota 8. 10. 2022:

14.00 Kašpárek z Kejchalovic

Loutková hra J. Veselovského (1941) v nastudování divadelního spolku Našlose. Věříme, že tato klasická loutková pohádka pobaví nejenom děti, ale i dospělé diváky.

16.00 Slavnostní setkání při příležitosti 140. výročí založení knihovny

Na toto setkání srdečně zveme všechny, kteří mají naši knihovnu rádi! Přijďte spolu s námi i trochu zavzpomínat, popovídat si a prohlédnout si výstavu o historii knihovny. Sedlčanská knihovna v průběhu let – výstava ke 140. výročí založení knihovny. Výstavu si můžete prohlížet v provozní době knihovny od 7. 10. 2022 do 2. 11. 2022.

18.00 Večery na samotě u Dikaňky

Divadelní představení ukrajinského divadla Ginger na motivy hry Nikolaje Vasiljeviče Gogola. Příběh lásky mezi mladým chlapcem Vakulou a tvrdohlavou dívkou Oksanou. Vakula si chce vzít Oksanu za ženu. Ta slíbí, že bude souhlasit, pokud jí Vakula přinese boty, které nosí prezidentova žena. Ještě téhož večera se Čertice rozhodne jít na zem navštívit svou přítelkyni vdovu Solochu a ukrást měsíc. Vakula se setká s Čerticí a ta mu slíbí, že mu pomůže boty získat. Cestou k prezidentovi se dostanou na koncert krásných dívek. Vakula však miluje jen Oksanu a trvá na tom, že půjde dál za prezidentem. Čertice mu pomůže vypořádat se s ochrankou a přesvědčí prezidenta, aby mu dal manželčiny boty. Vakula se vrátí do vesnice za Oksanou a vezmou se. Čertice jim věnuje měsíc jako svatební dar.

Odpolednem provází hudební skupina První káva.

Zpět na kalendář