Internetové noviny pro Střední Povltaví

Den pro dětskou knihu a zahájení adventu v Sedlčanech aneb Další ze sedlčanských rekordů

datum konání: 26. 11. 2022 15:00:00
místo konání:Sedlčany, náměstí T. G. M.

DEN PRO DĚTSKOU KNIHU A ZAHÁJENÍ ADVENTU V SEDLČANECH ANEB DALŠÍ ZE SEDLČANSKÝCH REKORDŮ:

K celostátní kampani Den pro dětskou knihu se připojuje Městská knihovna Sedlčany společně s klubem Velká Kobra již pošestnácté. Akce se koná pod záštitou a s podporou Města Sedlčany a s finanční podporou ČEZ.

Sobota 26. 11. 2022 Náměstí T. G. Masaryka 15.00 – cca 19.00

Přijďte se spolu s námi pokusit o nový český rekord, a to v disciplíně „Nejvíce lidí s koledou“. Koleda bude uznána v jakémkoliv provedení (v knize, zpěvníku, učebnici, notovém záznamu, na perníku, originálním CD, LP, na kazetě…, z nichž bude patrné, že koledu obsahují). Upřednostňujeme starší, historické exempláře. U současných textů je podmínkou předložení celého znění v češtině (pouze jedna sloka koledy nebude moci být uznána).

Kromě zmíněného pokusu o rekord na nás čeká i pestrý doprovodný program. Můžete se těšit na kapelu Třetí slunce, prezidenta agentury Dobrý Den Miroslava Marka a další milé hosty. V neposlední řadě se můžete těšit i na celou řadu postav adventního průvodu, který nám pomáhají zajistit sedlčanští ochotníci.

Při této příležitosti dojde i k zahájení krásného adventního času v Sedlčanech a k rozsvícení vánočního stromku. Na náměstí budete moci nakoupit také ty nejkrásnější vánoční dárky – knihy.

Program (změna pořadateli vyhrazena):

15.00 Zahájení

16.00 Pokus o rekord

16.45 Vyhlášení výsledků prezidentem Agentury Dobrý den z Pelhřimova

17.00 Představení nových dětských knih. Některé z nich se jistě stanou krásným dárkem a děti potěší pod vánočním stromečkem či v mikulášském balíčku

17.30 Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a adventní průvod

Zpět na kalendář