Internetové noviny pro Střední Povltaví

Den pro dětskou knihu

datum konání: 2. 12. 2017 15:00:00
místo konání:Sedlčany, náměstí T.G.M.

PŘEKONÁME REKORD I LETOS?

Tak by mohl znít titulek pro rekord, který již pojedenácté připravujeme na Den pro dětskou knihu. Ten se uskuteční v sobotu 2. 12. v odpoledních hodinách na sedlčanském náměstí. Tentokrát se pokusíme překonat existující rekord, a to na téma Nejvíce lidí v kulichu s bambulí. V databance českých rekordů je již obdobný rekord evidován. Jeho nositelem je firma VSP DATA, a. s. Uskutečnil se 21. prosince 2012 a evidováno bylo 297 lidí se zimními čepicemi na hlavě.

SEJDE SE NÁS LETOS VÍCE NEŽ 300? Pokud vás zajímají certifikáty, které jsme do této doby získali, můžete si je prohlédnout u nás ve studovně. A nezapomeňte si poznamenat do diářů i mobilů – SEŽEŇ KULICHA S BAMBULÍ A PŘIJĎ NA NÁMĚSTÍ, sobota 2. prosince 2017.

POZOR – SOUTĚŽ! HECNĚTE SE! Toto téma nás v knihovně nenechalo chladnými a vymysleli jsme k němu soutěž pro party, skupiny, kolektivy, rodiny, zkrátka pro lidi, kteří jsou spolu rádi.

Soutěž O nejhezčí skupinové kulichy

Podmínky soutěže: Skupinou se v tomto případě myslí alespoň 5 lidí. Ze skupinových kulichů musí být na první pohled zřejmé, že lidé k sobě patří. Skupina se k soutěži přihlásí do 25. 11. 2017 v knihovně a dostaví se 2. 12. 2017 v 15.30 hod. k pódiu na sedlčanském náměstí, kde se zúčastní hodnocení poroty. Poté se zúčastní rekordu a vyhlášení výsledků.

Kromě zmíněného pokusu o rekord na nás čeká i pestrý doprovodný program. Můžete se těšit na kapelu Repete, prezidenta agentury Dobrý Den Miroslava Marka, spisovatele a scénáristu Davida Laňku, který přijede i se svou dcerou Bárou, aby pokřtili v Sedlčanech její knihu Miky a dobrodružství s autíčkem. Bára je nejmladší spisovatelkou, které byla vydána tištěná kniha a bude právě u nás zapsána do české knihy rekordů. V neposlední řadě se můžete těšit i na celou řadu postav adventního průvodu, který nám pomáhají zajistit sedlčanští ochotníci. Při této příležitosti dojde i k zahájení krásného adventního času v Sedlčanech a k rozsvícení vánočního stromku panem místostarostou Ing. Miroslavem Hölzelem.

 

Program (změna pořadateli vyhrazena):

15.00 Zahájení

15.30 Sraz soutěžících skupin pod pódiem, hodnocení poroty

16.00 Pokus o rekord

16.45 Vyhlášení výsledků prezidentem Agentury Dobrý den z Pelhřimova a vyhlášení výsledků soutěže O nejhezčího skupinového kulicha

17.00 Křest knihy Báry Laňkové Miky a dobrodružství s autíčkem, která se může stát krásným, unikátním dárkem a mnohé děti potěšit pod vánočním stromečkem či v mikulášském balíčku

17.30 Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a adventní průvod

Zpět na kalendář