Internetové noviny pro Střední Povltaví

Cyklistický závod

datum konání: 22. 5. 2022 10:00:00
místo konání:Jetřichovice, u dolní stanice lanovky

Cyklistický závod

24. ročník cyklistického závodu pro závodníky celostátní Extraligy Masters (veteránů) a Jihočeské amatérské ligy. Pořádá cyklistický oddíl RICOHIMPROMAT TÁBOR.

Po roční pauze cyklisty znovu prověří Cunkovák a závěrečné stoupání k hotelu Monínec

Po roční přestávce zapříčiněné opatřeními vlády ČR v souvislosti s epidemií coronaviru připravuje cyklistický oddíl RICOHIMPROMAT TÁBOR v neděli 22. května 2022 společný cyklistický závod pro závodníky celostátní Extraligy Masters (veteránů) a Jihočeské amatérské ligy. Oba závody už mají v krajině Českého Meránu bohatou tradici, letos se uskuteční jejich 24. ročník.

Vzhledem k požadavku Policie České republiky, aby trasa závodu byla obousměrně uzavřena pro veškerý provoz, plánují organizátoři letos uskutečnit závod na okruhu, na kterém se závodilo v posledních dvou letech.

Start závodu se uskuteční na okraji Jetřichovic u dolní stanice lanové dráhy na Monínci. Trasa závodu pak vede z Jetřichovic na Cunkov, Aleninu Lhotu, Chlum, U Kaplice, Křivošín, Libenice, František a Vrchotice zpět do Jetřichovic. Cíl závodu je tradičně ponechán u hotelu na Monínci. Nejmladší závodníci absolvují tento okruh čtyřikrát, starší pak postupně třikrát, dvakrát a závodníci starší 70 let pouze jednou. Podle vyjádření závodníků, kteří již závod absolvovali, není okruh hodnocen jako extrémně náročný, naopak náročnost stoupání na Cunkov se setkalo s kladnou odezvou.

Organizátoři upozorňují, že uvedený okruh bude v den závodu, tedy 22. května v době od 10:00 do 14:00 hodin, uzavřen pro veškerý provoz a pohyb vozidel bude možný pouze po dvou značených objízdných trasách. Bezpečnost závodníků na okruhu bude zajištěna poučenou a označenou regulační službou. Za možné komplikace se organizátoři závodu předem omlouvají a žádají obyvatele dotčených obcí o schovívavost a strpění nutných omezení. Bezprostředně po skončení závodu bude celý okruh ihned uvolněn.

Zázemí závodu bude i letos díky pochopení pana Krejčího v objektech Skiareálu Monínec. Prezence závodníků bude zahájena v 8 hodin a vyhlášení výsledků předpokládáme po dojetí posledních závodníků cca kolem 14:30 hodin. Podle zkušeností z minulých ročníků očekávají organizátoři účast kolem 150 aktivních závodníků.

Tento závod je možné uspořádat díky pochopení sponzorů, kterými jsou: Město Sedlec-Prčice, ATS Praha telekomunikační společnost a. s., INTV satelitní komunikace spol. s r.o. a Contsystem spol. s r.o. Ředitelem závodu je Miloslav Šustr (tel. 602276514, email: miloslav.sustr@seznam.cz). V případě možných problémů v souvislosti s přípravou a průběhem závodu je možno se na něho obrátit přímo.

Miloslav Šustr, ředitel závodu
Zpět na kalendář