Internetové noviny pro Střední Povltaví

Chichtyóza č. 6

datum konání: 27. 8. 2022 12:00:00
místo konání:Červený Hrádek u Sedlčan

 

Chichtyóza
Kdy a kde festival bude?
Poslední srpnová sobota letos vychází na 27. srpna 2022, a v tomto datu se bude Chichtyóza konat. Kde jinde, než v zámeckém parku na Červeném Hrádku. Za každého počasí.
Na co se bude vybírat?
Protože je pro nás lokálnost a osvěta důležitá, zůstanou peníze zase v regionu. Budeme vybírat na lesní školku při ZŠ a MŠ Vysoký Chlumec. Konkrétně na její vnitřní vybavení (stoly, židličky, police, ale i nějaké knížky a skládačky).
Škola na Vysokém Chlumci totiž od září otvírá lesní mateřskou školu, a my jsme dostali možnost přispět svojí troškou do mlýna a být jeden z přispívajících.
Kdo vystoupí?
Hudba
Dominik Sosnovec
Festival otevře Dominik Sosnovec se svým pojetím ambientním hudby. Pomocí syntezátoru a kytary hlavně podbarví atmosféru parku a naladí první příchozí.
Oliver Kolka
Není moc nadějnějších věcí, než mladí hudebníci, a Oliver je jedním z nich. Pomocí osobitého stylu vyprávění a zpěvu komentuje svět okolo sebe.
Repete
Pokud neznáte Repete a netěšíte se na jejich koncert, tak je něco špatně. Tahle stálice místních festivalů a pařeb rozhýbe podvečer našeho festivalu, a my se už teď nemůžeme dočkat.
Ticho de pre Cupe Band
Letos neuslyšíme jenom místní kapely, ale i ty přespolní. Milevští "Ticháči" ukážou, že jim status legendaární kapely nepatří jen tak. Mají vtip, rytmus i melodii a naživo to prostě umí. To je v podstatě ideální recept na parádní koncert.
The Beautifuls
Beautifuls jsou asi nejdéle hrající sedlčanská kapela, která koncertuje po celém Česku. Někdo tomu říká rock'n'roll, někdo rockabilly, někdo v tom cítí nádech surf-rocku. Ať už je to jakkoli, nudit se nebudeme.
dreimauß
Tři myšky, obskurně rapující sedlčanská parta, zakončí celý festival trochou trapnosti a pařby. Hudební elity začaly kapelu klasifikovat jako "ultra-art", tak se můžete přijít přesvědčit o tom, zda-li to tak je doopravdy.
MarZ
Vlastním jménem Markéta Zdeňková hraje na kytaru a kombinuje r'n'b, folk a nebojí se ani jazzových vlivů. V její hudbě jsou emoce i energie, což je podle nás ideální.
Divadlo
Štěpán Gajdoš
Loňská hvězda divadelního programu pro děti vystoupí k naší velké radosti i letos. Můžeme se těšit na hravé představení, které vtáhne do děje všechny diváky bez ohledu na jejich věk.
Dramatický obor ZUŠ
Divadelní program letos rozšíří dramaťák ze sedlčanské zušky s představením inspirovaným knihou Kdo chytá v žitě s názvem Takové jedno období.
Tanečnice z Lučnice
Na Chichtyóze vystoupí i Tanečnice z Lučnice, což je doposud nespecifikovaný taneční projekt okolo tanečnice a absolventky konzervatoře Duncan, Majdy Junkové. Rádi bychom o něm napsali víc, ale zatím to nejde.
Beseda o tématu
Během festivalu proběhne i moderovaná diskuze o samotné lesní školce, abychom měli všichni možnost poznat to, na co vybíráme.
Dobročinný sekáč
Sekáč dává smysl nejen z jedné, ale rovnou ze dvou věcí. Jeho výtěžek půjde na lesní školku, stejně jako celá benefice. A ještě k tomu podporuje recyklaci a udržitelnost oblečení. To je prostě skvělá kombinace.
Dětský koutek
Festival děláme pro děti i rodiče, a tak připravíme dětský koutek pro ty nejmenší, aby se mohli vesele a bezpečně vyřádit.
Co budeme jíst a pít?
Jako vždycky budeme mít k dispozici alko i nealko nápoje pro všechny generace, na své si přijdou masožravci i vegetariáni.
Když přijedeme autem, bude kde zaparkovat?
To si piště, připravíme parkoviště pro veškerý vozový park.

 

 

Zpět na kalendář