Internetové noviny pro Střední Povltaví

Zrcadlo, zrcadlo pověz mi: Která hasička je nejkrásnější?

datum: 30.07.2012
autor: Hynek Stejskal

Miss Hasička ČeskoSlovensko je řádnou „Missáckou“ soutěží o nejkrásnější hasičku, jak se patří. Je určena pro dobrovolné i profesionální hasičky a náš region v ní zastupuje Lucie Sovová z Přestavlk, soutěžící za SDH Heřmaničky.

Soutěží se vlastně o tituly tři. O dvou z nich rozhodují diváci a čtenáři, tedy i vy, o jednom porota:

1) Miss sympatie – zde rozhodují hlasy poslané po internetu;

2) Miss facebook – opět rozhodují čtenáři, tentokrát hlasováním na facebooku a

3) Miss hasička ČeskoSlovensko 2012 – na závěrečném galavečeru rozhoduje porota.

 

První úskalí má Lucka za sebou. Nejprve byla vybrána z bezmála stovky dívek z Čech i Slovenska do castingu k soutěži. Mezi 33 pečlivě vybranými pak vybojovala postup mezi 14 nejlepších, z nichž se 12 zúčastní 20. října finálového galavečeru v Top hotelu Praha.

 

Naše želízko v ohni není v soutěžích krásných dívek úplným nováčkem a Lucka Sovová Sedlčanskému kraji ochotně poskytla rozhovor.

 

Posledního března letošního roku jste zvítězila v soutěži TOP MODEL 2012. Kolikátá podobná soutěž to pro Vás byla a co Vás vedlo k přihlášení do soutěže?

Byla to moje úplně první soutěž. Chtěla jsem něco podobného vyzkoušet a samotnou soutěž jsem si našla webu, který zprostředkovává profesionální focení, různé castingy apod. Přihlásila jsem se a vyšlo to.

 

Co následuje po přihlášení?

Pozvánka na casting (v tomto případě výběr či konkurz na postup do dalšího kola soutěže – poznámka redakce). Ten začíná buď pohovorem, nebo předvedením v plavkách.

 

Jaký to je pocit někam přijít, svléknout se do plavek a tak se předvádět před cizími lidmi?

Musíte počítat s tím, že se jedná o modelingovou soutěž, takže porota bude chtít vidět vaši postavu. Některé holky, které jsou tam poprvé se někdy snaží zakrýt část těla, která je podle nich problémová, ale většinou neúspěšně.

Nezkušenost se může projevit různě – problémem může být i špatná obuv, která zkracuje nohy, špatné plavky apod.

 

Soutěž TOP MODEL 2012 jste vyhrála. Byla nějaká bezprostřední reakce – nabídky k focení apod.?

Nějak zásadně mě to nezasáhlo. Myslím, že v Čechách je pouze jedna soutěž, která vás může výrazně posunout a to je Miss České republiky. Těch holek, které v Česku fotí je strašně moc. Stejně tak agentur. Celé je to trochu o štěstí, o náhodě a o kontaktech…

 

Nyní Vás modeling živí nebo je to koníček, náplň volného času?

Já teď studuji vysokou školu, Karlovu univerzitu, humanitní studia. Modeling mě moc baví, ale dělám ho jen ve volném čase – mimo školu.

 

Focení děláte zhruba dva roky. Cítíte nějaký posun – nabídky, kontakty?

Samozřejmě, že k posunu dochází. Chodí mi nabídky ke spolupráci, ale v tuto chvíli už si i vybírám. Když jsem s focením začínala, brala jsem nabídek mnohem více. S postupem času zjistíte, že ne všechno je přínosné a mnohdy je to spíše ztráta času. K focení se musíte naučit správné pózy, postoje, vědět z které strany se natočit apod.

 

Fotky asi ukážou hodně věcí?

Naopak, na fotkách se dá spousta věcí zakrýt. Všechny fotky procházejí retuší a hodně holek se dá udělat mnohem hezčí.

 

Proč teď soutěž Miss hasička? Opravdu hasíte?

Zhruba od 9-10 let jsem ve sboru dobrovolných hasičů a děda je velitel SDH v Heřmaničkách. Do této soutěže mě však spíše dotlačil táta. Dívky na prvních třech místech by pro své mateřské sbory měly získat peněžní příspěvek pro nákup materiálu.

Nakonec jsem zjistila, že tato soutěž je více prestižní než jsem čekala. Bohatě sponzorovaná, v letošním roce je poprvé mezinárodní (zúčastňují se jí i hasičky ze Slovenska – pozn. redakce) a stojí za ní např. fotograf Jan Tůma, pracující i pro soutěž Miss ČR (označovaný za jednoho z nejkreativnějších Čechů s fotoaparátem – pozn. redakce).

 

Jste dobrovolná hasička, jaké je Vaše pozice při hasičském útoku?

Levý proud.

 

Jaká bude u Miss hasičky volná disciplína?

V loňském roce musela souviset s hasičskými disciplínami, letos nám řekli, že si můžeme vybrat jakoukoli volnou disciplínu. Já ji v tuto chvíli ještě vybranou nemám. Do podzimu je daleko!

 

Jakou jste měla volnou disciplínu na soutěži TOP MODEL?

Bylo face to face – tváří v tvář. Na předváděcím mole byli tři fotografové a my jsme měly ukázat (jednalo se o modelingovou soutěž), jak umíme pózovat tváří v tvář těm fotografům. Já jsem byla stylizovaná do role jeptišky – neutrální šaty, zahalení hlavy a doplňky jako kříž, růženec, bible.

 

Nějaký průšvih při soutěžích či modelingu nebo něco, na co by jste ráda rychle zapomněla?

Nevzpomínám si, já nejsem typ člověk, který by se nějak moc dopředu připravoval. Já se spíš rozhoduji za pět minut dvanáct a proto to asi zvládám s klidem a tyto situace se mi moc nestávají.

 

Co focení s Janem Tůmou? Neměla jste trému?

To ani ne. Spíše bych řekla, že to bylo hodně příjemné focení.

 

Máte nějakou špatnost, nějaký hřích, něco co děláte a víte, že by jste to dělat neměla?

Asi mojí největší špatností je nedochvilnost. Trpím tím už někdy od základní školy, a i když se snažím, tak se mi nedaří to překonat. Kamarádi, kteří mě znají, mi už říkají čas schůzky o čtvrt hodiny posunutý, abych dorazila včas…

 

Představte si, že nejste hasička nýbrž rybářka a vylovila jste zlatou rybičku, která Vám splní tři přání, která by to byla?

První by určitě bylo, abych byla zdravá já i moje rodina. Druhé přání by bylo, abych úspěšně dostudovala a třetí? Asi, abych mohla v životě dělat to, co mě baví a byla šťastná.

 

Děkuji za rozhovor a přeji Vám, aby se ta tři přání splnila i bez pomoci zlaté rybky.


Fotografie: archiv Lucie Sovové

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie