Zloději prázdniny nedrží

datum: 09.07.2014
autor: -red-

Tisková mluvčí PČR Monika Schindlová informuje o  posledních případech, které prošetřovala Policie České republiky na Sedlčansku.

Po vypáčení okénka u osobního automobilu se dostal do jeho vnitřních prostor neznámý pachatel a ukradl tašku s různými osobními věcmi. Ke krádeži došlo ve středu  3. července kolem poledne, kdy majitel svůj vůz zaparkoval na půl hodiny u rozhledny Drahoušek. Zloděj za sebou zanechal škodu ve výši pěti tisíc korun.

V pátek 4. července odpoledne policisté zastavili v Dublovicích 41letého řidiče. Při lustraci zjistili, že dotyčný má ještě rok platný zákaz řízení.

Škodu ve výši 21 tisíc korun napáchal zloděj, který z 5. na 6. července v osadě Březí odcizil z domu celkem 12 kusů měděných kolen, 12 metrů měděných svodů a 10 metrů žlabů. Navíc při krádeži poničil hromosvod.

Pod vlivem alkoholu jel v neděli 6. července v nočních hodinách 66letý řidič. Hlídka ho zastavila v Nádražní ulici v Sedlčanech. Přístroj u něj vykázal hodnotu 0,2 promile alkoholu.

Dne 7. července dopoledne couvala před prodejnou v obci Petrovice neznámá řidička s vozidlem Peugoet 206. Narazila přitom do odstaveného jízdního kola a poté ho ještě přejela zadním kolem automobilu. Žena způsobila škodu jeden tisíc korun, nezastavila a odjela.

Tři mladíci vnikli dne 6. července v nočních hodinách na pozemek domu v Prosenicích a poškodili zde zaparkované vozidlo. Z dílny poté ještě odcizili vrtačku. Celkem za sebou zanechali škodu ve výši čtyř tisíc korun.

Mezi obcemi Křepenice a Zvírotice havaroval dne 8. července ráno 58letý řidič. V zúženém profilu komunikace nestihl včas přibrzdit a levou přední částí se srazil s protijedoucím favoritem. Vzniklá škoda činí 15 tisíc korun.