Zloději kradou, prázdniny neprázdniny

datum: 14.07.2014
autor: -red-

Příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová informuje o aktuálních případech.

V obci Velběhy se kdosi pokusil dne 7. července odcizit z nádrže osobního vozidla pohonné hmoty. Dno nádrže však prorazil a benzín z automobilu vytekl. Vzniklá škoda činí 1,5 tisíce korun.

Osm metrů měděných okapových svodů v hodnotě sedmi tisíc ukradl dne 5. července neznámý pachatel v obci Libčice. Dne 9. července tuto událost poškozený osobně oznámil na obvodním oddělení v Sedlčanech.

V Nádražní ulici v Sedlčanech havarovala dne 9. července odpoledne 21letá řidička s nákladním vozem. Při zajíždění do kolmého parkovacího stání neodhadla boční vzdálenost mezi auty a zachytila o pravou zadní část zde stojící škodovky. Způsobená škoda byla odhadnuta 10 tisíc korun.

Škodu tři tisíce korun způsobil zloděj, který se z 10. na 11. července vloupal do hostince v obci Drážkov. Dovnitř vnikl pootevřeným oknem a vzal zde krabičku cigaret, basu piva a 2,5 tisíce korun v hotovosti.

Loďku, která byla zajištěna řetězem u břehu řeky Vltavy v katastru obce Zvírotice, zcizil zatím nezjištěný pachatel. Krádež se stala někdy v době od 26. června do 11. července. Škoda je ve výši 15 tisíc korun.

Na neoplocený pozemek v Břekově Lhotě vnikl dne 11. července odpoledne jakýsi nenechavec a odnesl si odtud hliníkový vlnitý plech v hodnotě osmi tisíc korun, který se nacházel na střeše. Navíc při krádeži poškodil krov a způsobil tím ještě další škodu dva tisíce korun. Pachatelem by měl být 20letý mladík.