Živý obraz v Minarticích

datum: 30.09.2019
autor: -red-

U příležitosti oslav 125. výročí zahájení provozu trati Olbramovice–Sedlčany byl na minartické vlakové zastávce vytvořen místními domorodci živý obraz v dobových kostýmech. Akce se konala v neděli dne 22. září.

Byl krásný, slunečný den, na minartické zastávce vyhrávala kapela Vržeto a malá nenápadná zastávka se proměnila v dobovou kavárnu s koláči a občerstvením. Součástí zastávky či „kavárny“ se stala výstavka fotografií,  jak minulých let, tak současnosti z Minartic a okolí. Návštěvníci si zde mohli přečíst něco málo o historii naší osady a pár zajímavostí. Jednou z nich je třeba to, že zastávka se nachází v nejvyšším bobě trati Olbramovice–Sedlčany.

Ve stánku umístěném vedle zastávky se točilo pivo Ferdinand Benešov. V dalším stánku, opečovávaném starostou obce Vojkov se pekli klobásy a buřty.

Velký dík patří právě obci Vojkov, pod kterou osada Minartice patří a sboru dobrovolných hasičů Vojkov za zapůjčení dobové hasičské stříkačky. Dále bychom chtěli poděkovat divadelnímu spolku z Maršovic za zapůjčení některých kostýmů a dále našim babičkám a prababičkám, které schovávají úplné poklady po půdach. Dík také patří všem zůčastněným, kteří s námi vytvořili při průjezdu parních vlaků „živý obraz“, dále všem našim dětem, které pomohly s přípravou a hlavně celé naší malé vesnici, že si tento den užili s radostí a dlouho na ni budou vzpomínat. Děkujeme i pivovaru Ferdinand Benešov za podporu a kapele Vržeto za výbornou hudební produkci.

Marie Vacková