V Solenicích pokračuje projekt Comenius regio

datum: 10.06.2013
autor: Jan Mátl

Delegace z Německa z obce Herrstein přijela do Solenic v minulém týdnu od 5. do 8. června.

Po úvodním středečním společenském večeru byl program i přes probíhající povodňovou situaci velmi náročný a pestrý. Delegace byla pozvána na prohlídku hradu Zvíkov. Na zámek Orlík se spolu se zástupci obce přepravili lodí, kde byl volný program.

V pátek účastníci projektu shlédli scénky dětí z mateřské školy a následně i ze školy základní. Prohlédli si venkovní třídu, kde učitelky místní malotřídky vyučují všechny předměty, které jakkoliv souvisejí s přírodou a odpovědností ke světu kolem nás.

Exkurze v příbramské stanici HZS byla opravdovou třešinkou na dortu.  Největším tématem návštěvy byly děti a jejich činnost ve sborech dobrovolných hasičů, které jsou také do projektu zapojeny na obou stranách. Všichni se shodli na faktu, že zapojovat děti do místních spolků je nezbytné pro udržení vesnického ducha.

„Je neuvěřitelné, jak odlišné národy a odlišní lidé nacházejí společnou řeč ve smyslu snahy zapojit děti do dění obce a předávání zkušeností staršími generacemi. Naši zkušení partneři v evropských projektech vyjádřili radost z kvality naší spolupráce, čehož si opravdu vážíme. I přes jazykovou barieru si spolupráci a komunikaci opravdu pochvalujeme. Následující víkend i my odjíždíme za našimi partnery.“ uvedl starosta obce Jan Mátl.