V Sedlčanech mají hnízdo dračice

datum: 30.04.2012
autor: HS

V České republice probíhá již několik let soutěž Grand Prix dračích lodí. Je to seriál 17 závodů, konaných v mnoha městech a obcích.

Letos mezi nimi nebudou chybět opět ani Sedlčany. Závod se uskuteční 23. června - v rámci Městských slavností Rosa.

Soutěže se účastní amatérské týmy, kterých jen v loňském roce bylo v Čechách a na Moravě přes 250!

Stanley a Phoebe, místní nadšenci, kteří se soutěže Grand Prix účastní již několik let, zařídili dračí loď i pro místní posádky. Díky sedlčanskému kanoistickému klubu bylo možno novou loď uložit v místní loděnici. Člun nepatří nemocnici, ale má soukromé majitele, kteří ji pronajímají.

Dračí loď je tak k dispozici všem, kdo budou chtít sestavit posádku a pádlovat. Posádka může být jenom ženská nebo mužská, ale nejčastěji smíšená. Časté jsou i firemní posádky.

Tréninky je možné objednat v Sedlčanské loděnici nebo na tel. 776 654 658. Zájemci budou moci vyzkoušet svou získanou dovednost a “dračí sílu“ již v červnu, při zmíněném závodu Grand Prix na sedlčanské přehradě 23. června.

Do budoucna Phoebe a Stanley plánují i vytvoření smíšené nemocniční posádky. Otázkou pouze je, zda se v nemocnici najde dostatek MUŽŮ.

Na přiložených snímcích vidíte nejprve tři fotografie dokumentující loňský závod dračích lodí v Sedlčanech.

Ve druhé sérii fotek pak zmíněné první spuštění nové lodě Daenerys na vodu, její první neoficiální křest a první trénink čistě ženské posádky vytvořené z personálu Sedlčanské nemocnice – „Sestry v akci“ (kormidelník se do posádky nepočítá).