Internetové noviny pro Střední Povltaví

V osmém kole Brdské ligy excelovaly ženy

datum: 27.07.2017
autor: František Čermák

SOLOPYSKY Brdská liga (BL) pokračovala o víkendu 22.–23. července 8. a 9. kolem ve sportovním areálu v Solopyskách. Sobotní pořadatelé SDH Solopysky přivítali 37 soutěžních týmů. Stejný počet týmů přivítali i pořadatelé nedělního kola SDH Líchovy. Stejné bylo i zastoupení v počtu družstev žen a mužů – 13 družstev žen a 24 družstev mužů.

Celým víkendem moderátorsky provázel Roman Bouček, časomíru dodal a obsluhoval Míra Langmajer. Po sobotním vyhlášení výsledků se konaly individuální soutěže o nejlepšího proudaře, béčkaře, troják a zadek. Rozdáno tak bylo celkem třicet medailí. Večer se všichni mohli odreagovat při muzice, kterou mixoval DJ Chipo.

V sobotní soutěži excelovaly svými výsledky především ženy. BL asi nepamatuje, že by v ženské kategorii do velkého play off nepostupoval 18kový čas. Bohužel tuto smůlu měli ženy z Daměnic, když skončily s časem 18,90 na 7. místě. O postup do finále nepostoupily vítězky ze základního kola holky z Líchov, když se jim rozpojila céčková hadice. Bojovali tak o třetí místo, kde uspěly a odsunuly ženy ze Lhotky na čtvrté místo. Ve finále se radovaly Vranovice, když porazily holky ze Zalužan. Nejlepší proudařkou se stala Andrea Marešová z SDH Líchovy.

V mužské kategorii tak výborné časy nepadaly. Několik favoritů do celkového pořadí své pokusy i pokazili. Do play off tak nečekaně postoupili Voltýřov, Březnice a Křížkový Újezdec. Březnickým klukům se opravdu dařilo a v rozběhu dokonce porazili zatím vedoucí tým BL ČHJ Radíč. Nakonec březničtí podlehli v rozběhu o třetí místo klukům ze Zalužan. Ve finále se z vítězství radovali, tak jako v ženské kategorii muži z Vranovic, když těsně porazili muže z Nalžovic. Nejlepším proudařem se stal Pavel Burčák z SDH Hlubyně.

V neděli se ženám příliš nedařilo, o čemž svědčí 6. postupový čas do play off, který měl hodnotu 21,48. Přesto ženská kategorie přinesla několik zajímavostí. Poprvé se do play off probojovaly ženy z Kňovic. Poprvé ženy z Lužné běžely finále BL. V rozběhu poražených semifinalistek uspěly ženy ze Lhotky a odsunuly tak kolegyně ze Zalužan na čtvrté místo. Ve finálové rozběhu doplnily ženy z Lužné Líchovy. Ty si odvezly vítězství a navýšily tak náskok na čele BL. Nejlepší proudařkou se stala Markéta Chocholoušková z SDH Líchovy.

Neděle v mužské kategorii výrazně zdramatizovala celkové pořadí BL. Mezi prvním a sedmým týmem v celkovém pořadí je po neděli jen 26 bodový rozestup. Závod začal smolně pro kluky z Březnice, když nenastoupili v požadovaném počtu na nástup a běželi tak bez bodů do celkového pořadí BL. Několik favorizovaných týmů opět chybovalo a tak postupem do play off rozhodně překvapili Počepice a Křečovice, mezi osmičku nejlepších se však již neprobojovali. Play off nabídlo spoustu zajímavých rozběhů (Radíč x Nalžovice), ale také několik N pokusů a výrazných prostřiků. Mezi nejlepší čtyři nakonec postoupili Nalžovice a Hlubyně, Jesenice a Vranovice. Z první dvojice do finále postoupila Hlubyně, z druhé dvojice ji doplnili Vranovice. Ze souboje o třetí místo vyšli vítězně velice těsně muži z Hlubyně. Celkové vítězství odvážejí muži z Vranovic. Mají tak velice ceněný víkendový dabl. Nejlepším proudařem se stal Pavel Janda z SDH Hlubyně.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook