V Kamýku povodeň sice nekončí, úklid ale už začíná

datum: 08.06.2013
autor: Tomáš Postawa

Během dopoledne klesla hladina řeky o další desítky centimetrů, přesto má do normálního stavu daleko a navíc vzhledem k  měnícímu se průtoku vody stále kolísá.

K večeru opět o něco vystoupila, takže 3. stupeň povodňové aktivity stále platí. Dopoledne se sešla povodňová komise společně s hasiči, aby dohodla další postup. V průběhu dne členové komise prošli zatopenou oblast, zjistili požadavky občanů a  začal rozvoz vysoušečů, dezinfekčních prostředků a dalších věcí potřebných k úklidu. Tyto prostředky jsou na obci k dispozici již od druhého dne povodní. Lidem jsou vydávany nebo rozváženy, podle ujištění starosty Petra Halady,  podle potřeby.

Rovněž se domlouval odvoz zničených věcí ze zatopených prostor (naštěstí většinou "jen" sklepů a garáží), které si lidé vyklizejí sami nebo s pomocí rodinných příslušníků či dobrovolníků.

Jednotka dobrovolných hasičů čistila dětské hřiště, vodu z fotbalové hřiště začnou odčerpávat v  neděli. O dalších pracích rozhodne vývoj povodňové situace.

FOTO:

1/ Situace 8.6. ráno