Třetím dílem pokračovaly prčické farmářské trhy

datum: 30.06.2013
autor: František Vávra

V sobotu 29. června znovu ožilo Vítkovo náměstí v Prčici.

Záplavu dálkoplazů a pochodníků legendárního turistického a dálkového pochodu Praha-Prčice vystřídaly tradiční a mobilní stánky prčického farmářského trhu s podtitulem "Léto".

Prodejní sortiment opět nabídl sérii domácích potravinářských produktů, zahrádkářských a farmářských přebytků, tradičních domácích potřeb a v souladu s ročním obdobím - sezónního farmářského zboží.

Senzaci u dětských návštěvníků vyvolaly prodejní krabice s roztomilou kachní drobotinou a pípajícími kuřátky a návěs s malými selátky. Se zaujetím a dětskou závistí děti pozorovaly pištící selátko, které chovatel na požádání pochoval. Zaznamenali jsme prodejce z místního, sedlčanského a votického regionu. Nescházel prodejce široké nabídky sýrů z nejvzdálenějšího místa - Karlových Varů.

Tradičně provázel trh doprovodný program. Návštěvníci si mohli prohlédnout pýchu prčických hasičů - výstavku historické požární techniky a dobovou hasičskou uniformu.