Internetové noviny pro Střední Povltaví

Trenéra Jakuba Sůsu povzbuzovali na Memoriálu Bóži Karlíka jeho svěřenci

datum: 30.09.2019
autor: -kř-

ČASTOBOŘ Ve vltavských vodách se v sobotu 14. září konal 22. ročník Memoriálu Bóži Karlíka, českého reprezentanta, olympijského medailisty a zakladatele rychlostní kanoistiky na Sedlčansku. Součástí tradičního memoriálu byl také závod Bacunda Cup (kombinovaný závod kanoe/kajak) a 1. ročník Memoriálu Ládi Dvořáka, zakladatele kanoistického oddílu v Sedlčanech a dlouholetého trenéra, jež vychoval řadu reprezentantů, včetně jeho syna Martina Dvořáka, Jirky Hellera nebo Dana Havla.

Závody pořádá každoročně oddíl rychlostní kanoistiky TJ Tatran Sedlčany a těší se velké oblibě mezi závodníky, kteří si tento „pouťák“ nenechají ujít. Účast na 22. ročníku byla opravdu velká, sjelo se přes 200 závodníků z více jak 16 oddílů z celé České republiky. Nejvzdálenější oddíl přijel z Královéhradeckého kraje z 230 km vzdáleného Žamberka. Závodilo se jak na dlouhých tratích 2 km a 5 km, tak na krátkých tratích na 200 m. Ceny vítězům hlavního závodu předával sedlčanský místostarosta Zdeněk Šimeček ml.

Vítězem Memoriálu Bóži Karlíka v klasické disciplíně na kanoi na 200 m se stal Jan Počta ze Sparty a v prvním ročníku Memoriálu Ládi Dvořáka v klasické disciplíně na kajaku na 200 m si připsal prvenství Lukáš Nepraš z Dukly Praha.

Pověstný kombinovaný závod Bacuna Cup (kombinace kanoe a kajak) vyhrál loňský vítěz Martin Sobíšek z Dukly Praha. Závodu se účastnil také trenér mladších sedlčanských kanoistů Jakub Sůsa, kterého ze břehu povzbuzovali jeho svěřenci. Na trati ani letos nechyběl oblíbený závod Lachtan cup (bez pádel) a závod oddílových pramic, ve kterém se umístila posádka sedlčanských kanoistů na krásném třetím místě. Celkový úspěch závodníků sedlčanského oddílu rychlostní kanoistiky potvrzuje nespočet medailí, které si domů odvezla většina domácích závodníků.

Protože je u Vltavy nádherné prostředí a počasí přálo, část oddílů zůstala na Častoboři až do neděle.