Internetové noviny pro Střední Povltaví

Tatran prohrál na půdě lídra soutěže

datum: 24.10.2012
autor: David Kabyl

V pořadí ke čtvrtému zápasu letošního ročníku Krajské ligy juniorů vyrazil Tatran bojovat na led do Kralup nad Vltavou.

Kralupy každoročně patří k tomu nejlepšímu, co tato soutěž nabízí. Minulou sezonu ovládli téměř bez zaváhání a i letos jsou suverénem, který naděluje soupeřům desetibrankové příděly.

Tatran se snažil do utkání nastoupit s velmi defenzivní taktikou a čekat na případné chyby soupeře. Sedlčanští si v prvním střídání připravili dvě střelecké pozice, ale nedovedli je úspěšně zakončit. Na první branku utkání se však dlouho nečekalo, ve druhé minutě utkání se radovali domácí hokejisté. První střela na branku Tatranu tak znamenala vedení 1-0 pro Kralupy.

V páté minutě utkání bylo ještě hůř, od levého mantinelu vystřelil domácí hráč a puk zapadl za záda brankáře Tatranu. Odehráno 4:15 a stav 2-0.

Dvě hloupé chyby na úvod zápasu Tatran do kolen nesrazily, a naopak vyburcovaly hráče k důslednějšímu dodržování herního systému. Hra se postupně začala vyrovnávat, Tatran si připravil čtyři vyložené šance, 2x dokonce jel útočník Tatranu tváří tvář sám proti brankáři domácích, bohužel opět bez využití.

Minutu před koncem první třetiny Tatran, opět po chybě, připravil soupeři další brankovou příležitost. Čtyři hostující hráči propadli na útočné modré čáře a domácí hokejisté využili nabídnuté přečíslení třech proti jednomu bránícímu hráči bez problému. 3-0 po první třetině.

Do druhé třetiny Tatran vstoupil sebevědomějším výkonem s cílem vstřelit branku. Ve 24. minutě utkání se to povedlo, T. Starý našel před brankou G. Weisse a ten snížil na 3-1. Odpověď domácích na tuto branku byla blesková, ve 25. minutě utkání po chybě brankáře Tatranu vrátil domácí útočník kralupskému týmu tříbrankové vedení, 4-1.

Tatran nesložil zbraně, a dále kontroval útočnou hrou a od toho momentu již bezchybnou obranou. Výsledkem byla další branka, kterou vstřelil L. Bém po asistenci D. Pospíšila, 4-2. Do konce druhé části hry si Tatran připravil další dobré příležitosti, jen škoda nedůsledného zakončení. Po druhé se odcházelo do šaten za stavu 4-2 pro domácí.

Od prvního střídání třetí třetiny byl Tatran lépe hrajícím týmem, v prvních pěti minutách třetí třetiny si Tatran připravil tři brankové příležitosti, ale ztroskotal na brankáři domácího celku. Čas rychle utíkal a hra se přelévala z jedné strany na druhou.

V 56. minutě utkání měl Tatran další příležitost snížit, ovšem chybělo pověstné štěstíčko. Poslední slovo v utkání měli tak nakonec domácí hokejisté, kteří využili přesilovou hru a uzavřeli tak účet utkání na 5-2 ve svůj prospěch.

Tatran podal na půdě lídra soutěže dobrý výkon a ukázal, že jde hrát s kýmkoliv vyrovnaný zápas.

V dalším kole KLJ Tatran přivítá na domácím ledě Slavoj Zbraslav. Přijďte v sobotu 27. října od 14 hodin podpořit mladé sedlčanské hokejisty.

Sestava Tatranu: Dudek (Karda 24.minuta), Šebek, J. Mašek, J. Spilka, T. Spilka, Bém, Starý, Pospíšil, Weiss, Piskáček, O. Mašek, Chomát, Vlasák. Vedoucí mužstva J. Čížek, trenér D. Kabyl.