Internetové noviny pro Střední Povltaví

Tatran přesile nakonec podlehl

datum: 14.01.2013
autor: Miloš Vančura

Sedlčanské A družstvo mužů odjelo v neděli poprvé do Kolína k utkání s lídrem krajské soutěže HC Žabonosy.

Od samého začátku si Žabonosy vytvářeli obrovský tlak. Domácí hokejisté nastoupili dokonce se čtyřmi útoky. Již po dvou minutách také otevřeli skóre 1 : 0.

Tatran se úspěšně bránil, a i když neměl tolik šancí, několikrát branku Žabonos ohrozil. V čase 15.30 zatáhl rychlík Filip Černý puk do útočného pásma, kde se ho domácí marně snažili odzbrojit. Na to zareagoval lišácky náš obránce ,,Vása“( Petr Juhasz), najel si na přihrávku od Filipa mezi kruhy a prostřelil překvapeného gólmana 1 : 1.

Útoky se na branku Sedlčan jen valily, ale přes zodpovědnou obranu celého týmu, se domácí nemohli prosadit. Největší zásluhu jistě má gólman Lukáš Hlaváček, který mnohdy se štěstím, o čemž svědčí celkem šest tyček, doslova čaroval a kazil náladu domácím střelcům.

Až v čase 22.09 po chybě sedlčanské obrany zvýšily Žabonosy na 2 : 1. Tatran se nechtěl nechat zahanbit a po 5 minutách našel rozjetého Zdeňka Buriana Filip Černý. Krásnou přihrávkou ho poslal na dva beky. Zdeněk nabral rychlost a i když ho jeden z nich fauloval, dokázal prohodit domácího gólmana a opět dorovnat na 2 : 2.

Po tomto faulu ovšem následoval tvrdý náraz do mantinelu. Jen těžko se Zdeněk zvedal z ledu a přesto, že byl hodně otřesen, vrátil se po chvilce do hry. Dnes si maže modřinu, ale „na funkci“ to prý nebude mít vliv.

Hostům postupně ubývali síly a domácí přidávali na důrazu. V čase 36.34 se jim podařilo opět přehrát sedlčanské hráče a zvýšit na konečných 3 : 2.

V poslední třetině se Tatran snažil ještě vyrovnat, ale to se již nepodařilo.

HC Žabonosy – TJ Tatran Sedlčany 3 : 2 (1:1, 2:1, 0:0)

Sestava Tatranu: Hlaváček (Svojtka) – Juhasz, E. Bílik, Šabek, Antoš - Burian, Máša, Pešek, K. Vančura, Pavel Tylich, Náprstek, Filip Černý. Trenéři: Pavel Tylich, Jiří Goryl.

Branky Tatranu (+ asistence): Juhasz (Filip Černý), Burian (Filip Černý)

Ve čtvrtek 17. ledna odjíždí A tým mužů Tatranu do Černošic. Zde konečně dostanou možnost zapojit se do hry i sedlčanští junioři.