Internetové noviny pro Střední Povltaví

Tatran padl s rytíři

datum: 16.10.2012
autor: David Kabyl

Ve třetím kole Krajské ligy juniorů, na svém ledě Tatran přivítal vlašimské Rytíře. Tito dva soupeři se již potkali dvakrát v přípravných zápasech před sezónou, tudíž věděli, co jeden od druhého očekávat.

Sedlčanští mladíci, kteří dokázali doposud vyhrát všechny mistrovské zápasy, přistoupili k tomuto utkání velice laxně. Už rozcvička před zápasem a předzápasové rozbruslení ukázaly, že nejspíš čekají, že jim třetí výhra spadne sama do klína.

Od první minuty špatně bruslící domácí hokejisté se jen těžko dostávali do útočné třetiny. Pouze díky nepřesnostem na hokejkách soupeře, zůstával stav v polovině první třetiny bez branek.

Ve 12. minutě utkání se Tatran radoval ze šťastné branky, střílející J. Spilka našel před brankou M. Vlasáka, který lehkou tečí překvapil brankáře hostí. Po vstřelené brance Tatran nakrátko ožil, připravil si několik pěkných střeleckých pozic, bohužel bez využití. Ke konci prvního dějství začali tempo utkání určovat hosté. Jejich snažení nakonec vyvrcholilo v 19. minutě vyrovnávací brankou.

Ve druhé dvacetiminutovce utkání se Tatran jen bránil. Dobře bruslící soupeř si připravoval jednu šanci za druhou, ovšem v zakončení dlouho selhával. Ve 37. minutě utkání se vlašimským hráčům povedlo vstřelit branku, ke které o minutu později přidali další. Po druhé třetině Tatran prohrával 3-1, a bylo to letos nejhorších 20. minut hry, co Tatran předvedl.

Do třetí třetiny Tatran poslal mírně obměněnou sestavu, ve snaze zvrátit nepříznivý vývoj zápasu. Sedlčanští mladíci si opět začali připravovat střelecké příležitosti, ke vší smůle nedovedli ani jednu dovést ke gólu.

V 52. minutě utkání se počtvrté v utkání prosadil hostující tým, když využil přesilovou hru. Ve zbývajícím čase už se utkání pouze dohrávalo.

Tatran předvedl nejhorší výkon v letošní sezoně, a po zásluze prohrál. V neděli 21. října Tatran hraje na ledě v Kralupech nad Vltavou.

TJ Tatran Sedlčany v. Spartak Vlašim 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Sestava Tatranu: Karda (40. Dudek), Spilka J., Spilka T., Šebek, Mašek J., Čížek, Chlasták, Bém, Starý, Pospíšil, Piskáček, Marvánek, Weiss, Mašek O., Chomát, Třešňák, Vlasák. Trenér David Kabyl, vedoucí mužstva Josef Čížek