Internetové noviny pro Střední Povltaví

Tatran na vlastním ledě potupen jedenácti góly

datum: 28.10.2012
autor: David Kabyl

V pátém kole Krajské ligy juniorů Tatran hostil HC Slavoj Zbraslav. Zbraslav je každoročně velmi kvalitní soupeř, ve kterém vynikají „odpadlíci“ z pražských ligových a extraligových týmů.

Zbraslav od úvodu diktovala tempo hry a připravovala si množství brankových příležitostí, zatím bez využití. Tatran si v prvním dějství připravil dvě dobré příležitosti, avšak nedovedl vstřelit branku. A tak v 15. minutě utkání po chybě obránců domácího týmu vstřelil zbraslavský útočník první branku – 0:1. Za tohoto stavu se odcházelo poprvé do šaten.

To co se dělo od úvodního vhazování druhé části hry, se moc často nevidí. Stačilo uběhnout pouze 16 vteřin z druhé třetiny a Zbraslav vedla o dvě branky – 0:2. O dalších 28 vteřin déle bylo ještě hůř – 0:3.

Tatran po tomto úvodu třetiny úplně odpadl a tak branky v jeho síti začaly utěšeně přibývat. Ve 35. minutě utkání světelná tabule nad ledem ukazovala výsledek 0:7! Tatran nedovedl v této části hry jakkoliv ohrozit branku hostí. Pouhou vteřinu před koncem druhé třetiny po přihrávce O. Maška snížil Vlasák – 1:7.

Ve třetí třetině se utkání pouze dohrávalo. Zbraslavští si s chutí zastříleli a dovedli přidat ještě čtyři branky. Za Tatran ještě kosmeticky upravil Weiss po asistenci Vlasáka. Počítadlo se tak nakonec zastavilo na skóre 2:11.

Tatran Sedlčany – HC Slavoj Zbraslav 2:11 (0:1,1:7,1:4)

Sestava Tatranu: Dudek (Karda 26.min.), Šebek, Mašek J., Spilka J., Spilka T., Starý, Bém, Pospíšil, Marvánek, Weiss, Piskáček, Chomát, Třešňák, Vlasák, Mašek O.