Svatý Florian aneb hasičské manévry v Sedlčanech

datum: 05.05.2013
autor: HS

Rozsáhlý soubor fotografií napoví lépe než dlouhé povídání, jak se zdařil nedělní svátek hasičů, který organizovali ti sedlčanští.

Od 11 hodin začala přehlídka techniky a po obědě už hasičina, jak se patří. Nejdříve "hořela fritéza" v bufetu Lima. Tam už teda na oběd nejdu. Nejdříve tam něco připálili tak, že se z okna jen valil dým a pak odsud vynesli jednoho hasiče nohama napřed. Pravda je to samozřejmě jen napůl. Kouř sice byl a požárníka také vynášeli, ale tak už to při cvičení bývá... Provozovatelům bufetu jistě patří poděkování za spolupráci.

Pak záchranáři otevřeli auto zaparkované na prostředku náměstí jako konzervu a vyndali z něj sličnou hasičku. Poté na scénu nastoupil, jak tvrdily přihlížející děti, kosmonaut. Nakonec už se jen stříkalo. Nejprve vodou, a pak i pěnou. Někteří si to fakt užili.

V akci byla k vidění městská výjezdová jednotka, ale i jednotky dobrovolných hasičů ze Dublovic, Osečan, Neveklova a sedlčanského okrsku č. 14.