Internetové noviny pro Střední Povltaví

Stinná stránka anonymních anket

datum: 22.12.2012
autor: HS

Anketou se podle slovníku rozumí průzkum či šetření názorů dotazem, obvykle u malé skupiny respondentů.

Před deseti dny se na stránkách internetového Kraje objevila anketa „Jaký vám letos přinese Ježíšek stromeček?“. V reakci na průběžné výsledky dotazníku jsem se pozastavil nad nejasností odpovědi „Jiný“.

 

Moje výzva ke čtenářům, aby se vyjádřili k myšlence: „Jaké stromečky do této kategorie patří?“, se neminula účinkem. Úplně jiným, než jsem očekával.

 

Po uveřejnění článku se k otázce vyslovil pouhý jeden čtenář ze Sedlce-Prčice. Překvapil s rodinnou tradicí užívání dřevěného stromečku. Cituji doslova: „Náš Jiný stromeček je dřevěný, ze dvou dílů barevně pomalované překližky.“ Obrázek bohužel nedošel.

 

Co však došlo, je nečekaný počet označených stromečků v kategorii „Jiné“. V tuto chvíli se můžeme pouze dohadovat, zda se v regionu na poslední chvíli objevila například půjčovna vánočních stromků v květináči nebo zda se desítky čtenářů vrhly na výrobu skládacích stromků dřevěných.

 

Možné je i to, že někdo trpělivě klikal právě na tuto odpověď. Potom se však jedná o pěkný výkon, neboť možnost anketní odpovědi má nastaveno časové blokování.

 

Každopádně – 91 zúčastněných čtenářů je dost a borovička mezi stromky jednoznačně zvítězila.

 

Všem čtenářům, klikajícím i neklikajícím, přeji hezké vánoce!


Související článek:

Jaký budete mít o vánocích stromeček? Jiný?

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook