Škody po povodních sčítají i v Dublovicích

datum: 11.06.2013
autor: Irena Čedíková

Vodní živel si vybral daň v Chramostech a opravdu velkou spoušť napáchal chatařům v osadách Rafanda a Jitřenka. Zmizel i asfalt.

Obci Dublovice vznikly největší škody na majetku na území části obce Chramosty.

Rozvodněné potoky Střihlý a Podlipský zničily spojovací cestu z Chramost na Skrýšov. V pátek 7. června večer byla, jak jsme už psali, uvedena cesta opět do provozu a čeká se na vyčíslení nákladů na její opravu.

Rozvodněná Brzina ovšem nadělala daleko větší škody v chatových osadách "Rafanda" a "Jitřenka", které leží na hranici katastru přímo u potoka.

Na fotografiích, které pořídil starosta obce Otakar Jeřicha po opadnutí hladiny, je vidět, jak vodní živel v těchto místech řádil. Z cesty tam nezbylo vůbec nic. Voda odnesla štěrk, zeminu i asfalt. Předběžné náklady na opravu byly vyčísleny ve výši nejméně 900 tisíc korun.