Sedlčany den po výbuchu

datum: 30.10.2012
autor: KL

K teroristickému útoku v Sedlčanech zatím nemá policie oficiální stanovisko.

V noci na pondělí probudila obyvatele Sedlčan série výbuchů. Neznámými útočníky byly napadeny dvě prodejny, z nichž je jedna přímo v centru města.

Zatímco se občané shodují na zvuku detonace, nezúčastněná média hovoří pouze o vhozené zápalné lahvi, což se vzhledem k výbuchům jeví jako nesmyslné.

Oficiální policejní zdroje pouze potvrzují informace o požáru a explozi. Faktem zůstává, že u vzniklého požáru v ulici 28. října zasahovala profesionální jednotka HZS Sedlčany i jednotka dobrovolných hasičů a oheň během půl hodiny zlikvidovali.

Policejní mluvčí příbramské policie, Lenka Pavlová, nám ráno potvrdila, že vyčíslená výše vzniklé škody představuje částku 3 200 000 korun.

V současné době jsou obě provozovny provizorně uzavřeny a probíhá další vyšetřování přečinu obecného ohrožení a poškozování cizího majetku.