Internetové noviny pro Střední Povltaví

Sedlčanští ragbisté už naostro

datum: 27.09.2012
autor: Miloš Vodrážka

Sedlčanské ženy už mají za sebou dva turnaje. Muži absolvovali zatím pouze jeden.

V neděli 16. září se konal historicky první turnaj ženského ragby v Havířově. Zúčastnil se ho i mladý tým sedlčanských žen, který zde sbíral další zkušenosti z II. ligy.

 

Byla velká škoda, že tým odjel k turnaji s nedostatkem hráček a to pouze v šesti. Ženy hrají v sedmi hráčích a tak děvčata nastupovala bez jakékoli možnosti střídání. Bojovnost rozhodně ženám Sedlčan nechyběla, ale to na zkušenější soupeřky nestačilo a bez střídání je brzo opouštěly síly.

 

Nejlepší výkon odvedly proti silnému domácímu týmu Havířova i přes prohru 26:0. Z ostatních výsledků sedlčanských: Sedlčany v. Říčany 0:24, Mariánské Hory v. Sedlčany 39:0, Sedlčany v. České Budějovice 5:22.

 

O týden později, 23. září, se tým žen ze Sedlčan opět vypravil na Moravu, ale tentokráte do Ostravy. Zde se jim vedlo lépe.

 

V prvních zápasech proti Říčanům a Českým Budějovicím tým Sedlčan ještě prohrál 0:33 a 0:24. Proti Havířovu se dostával již do tempa a prohrál jen 5:10.

 

Nakonec porazil družstvo domácích Mariánských Hor 14:10. A to právě tento tým vyhrál minulý turnaj v Havířově.

 

30. září hrají ženy v Praze a na domácí půdě v Počepicích pak 7. října od 12:30 hodin na fotbalovém hřišti.

 

Muži odstartovali sezonu v Kralupech nad Vltavou v sobotu 22. září. Zde potvrdil roli favorita loňský vítězný tým RC Rakovník, když sedlčanské muže porazil 0:24. S domácím týmem pak sedlčanští prohráli 0:5.

 

Další turnaj mužů je 13. října v Počepicích od 10:30 hodin. Na obě akce srdečně zve ragbyový klub diváky.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook