Internetové noviny pro Střední Povltaví

Sedlčanští kanoisté si zaběhli pro medaile v terénu

datum: 01.12.2016
autor: -red-

Poslední listopadový víkend, v neděli 27. listopadu, se konal v Senohrabech na Vávrově palouku jubilejní 60. Ročník podzimního běhu lyžařů, kterého se každoročně účastní i členové kanoistického oddílu Tatran Sedlčany.

Přestože se letos počasí nevyvedlo, běžci se vůbec deště nezalekli a letos byl vytvořen dokonce účastnický rekord - celkem běželo 621 účastníků z toho 295 dětí, dospělých 322 a na trať nordic running se vydali 4 lidé. Tratě byly měkké, kluzké a bahnité. Naši kanoisté statečně bojovali s opravdu velkou konkurencí a náročnými tratěmi. V ženských a mužských kategoriích se běželo 4km a 8km a žákovské kategorie běžely dle věku v rozmezí od 100m do 1,5 km. Nakonec kanoisté do Sedlčan dovezli dvě medaile - jednu stříbrnou z dlouhých 8km tratí získal Matěj Konvalinka v kategorii nejstarší dorostenci a jednu bronzovou získal Adam Řezáč z krátkých 300m žákovských tratí. Všem našim závodníkům patří dík a uznání za zdolání opravdu náročného terénu, zejména na dlouhých tratích.