Sedlčanský kraj ve středu na pultech

datum: 10.04.2012
autor: HS

Stejně jako každý týden, se na pultech vybraných prodejen zítra objeví další číslo týdeníku Sedlčanský kraj. Na co se můžete těšit tentokrát?

Zde jen namátkou několik zpráv:

Rybář Jakub Vágner vytváří na Sedlčansku největší revír v republice – dechberoucí výpravy za trofejními rybami celého světa střídá proslulý rybář a obdivovatel Jakuba Krčína z Jelčan s prací v klidných vodách Sedlčanska.

Vodu ze Želivky budou mít obyvatelé Sedlčan doma již v roce 2015 – podmínky udělení dotace jsou přísné. Co dosud brání započetí stavby a jak to bude s městskou kompostárnou odpovídá místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel.

Jaký je rozdíl mezi státním občanstvím a národností – na otázky týkající se těchto pojmů se vyptávala vedoucí odboru vnitřních věcí Městského úřadu v Sedlčanech, paní Jitky Kadlecové, šéfredaktorka Sedlčanského kraje Marie Břeňová.

O stavbě nového mostu u Kojetína a komplikacích v dopravě tím způsobených informuje starosta Petrovic Petr Štěpánek.

Jaký bič na neukázněné řidiče získala Policie ČR, sděluje příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Rozhovor s Vladimírem Koníčkem, ředitelem domova pro seniory ve Vojkově přináší informace o práci ve Vojkovském zámku, jeho vybavení, kapacitě, i o tom, zda dochází mezi seniory k „šikaně“.

Na sedmé straně je velká zpráva ze startu sjezdu Mastníku s bohatou fotodokumentací a čísly dokumentujícími letošní počet startujících.

V dalších reportážích se společně zúčastníme Noci s Andersenem v Městské knihovně Sedlčany, podíváme se do Kulturního domu Josefa Suka na balet Louskáček i na koncert učitelů sedlčanské ZUŠ.

Prostudovat pak můžete pravidelný kulturní přehled Neseďte věčně doma za pecí a samozřejmě dvě stránky sportovních zpráv. Zde je zaznamenán průběh finále hokejového turnaje amatérských družstev O pohár starosty, dramatické utkání posledního kola krajského přeboru a jiné sportovní aktuality.

Tyto a další zprávy, reportáže a úvahy naleznete v patnáctém čísle Sedlčanského kraje, které vychází ve středu 11. dubna.