Sedlčanský kraj ve středu na pultech

datum: 08.05.2012
autor: MB

V tištěném Sedlčanském kraji číslo 19 si 9. května můžete přečíst:

Někteří občané Kamýku chtěli založit domobranu. Zdá se jim, že policie je proti kriminálním živlům bezzubá.

Obyvatelé bydlící blízko dobývacího prostoru cihelny v Sedlčanech nás upozornili, že sem firma Lapuška dál dováží popílek z malešické teplárny. Co zjistil Vladimír Mrázek, vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu Sedlčany?

Zjišťovali jsme, kolik studentů na Gymnáziu a Střední odborné škole ekonomické, na SOU Sedlčany a SOU Červený Hrádek letos maturuje, jakou verzi zkoušek volili.

Rehabilitační oddělení sedlčanské nemocnice má konkurenci. Jak si bývalé zaměstnankyně společnosti Mediterra svoje podnikání představují? A jaký názor má na jejich služby náměstek Mediterry Michal Palivoda?

V Sedlci-Prčici byly druhé farmářské trhy, jejichž průběh přibližuje Alice Valsová.

Francouzi z města Taverny měli společný koncert s žáky ZUŠ Sedlčany a jako překvapení pro ně vystoupil na Červeném Hrádku známý virtuos... Zajímali jsme se také v anketě, co se francouzským přátelům v České republice a v regionu líbilo.

Otiskujeme některé reakce dětí žijících v Domově pro děti - cizince na Permonu, nad kterým ministerstva udělali „kříž“ - svěřence chtějí přemístit do běžných školských zařízení. Po ostré kritice tohoto zařízení ombudsmanem se většina z nich obává, co bude dál...

Přibližujeme plány Denisy Řehákové - „nové krve“ ve spolku sedlčanských divadelních ochotníků.

Na Zvěřinec za Máchou dorazilo přes sto lidí. Nechali mu tu šifrované vzkazy... (Na snímku Aleny Budkové jsou účastníci při psaní šifrovaných zpráv)

Přibližujeme zahájení výstavy Setkání po letech, která je v Městském muzeu v Sedlčanech a připomíná historii místních legendárních kapel.

Zámek Radíč se v sobotu 5. května otevřel návštěvníkům. Mediálně známým hostem tu byl Vladimír Čech. (Snímek Davida Myslikovjana slavnostní okamžik přibližuje.)

Radní v Sedlčanech se zabývali při svém jednání sportem. Jaké akce na letošek plánují, na které se nedostane?

Zastavili jsme se v Kulturním domě Josefa Suka, kde startoval tradiční pochod Sukovou stezkou. (Na snímku M. Břeňové je nová předsedkyně sedlčanských turistů Marta Burianová)

Tyto a další zprávy, reportáže a úvahy naleznete v devatenáctém čísle Sedlčanského kraje, které vychází ve středu 9. května.