Sedlčanský kraj ve středu na pultech

datum: 01.05.2012
autor: Marie Břeňová

Co si přečtete ve středu 2. května v tištěném vydání Sedlčanského kraje č. 18?

Další informace k „Domovu pro děti - cizince“ na Permonu. Požádali jsme ombudsmana Pavla Varvařovského, aby nám sdělil, co jej přimělo ke kontrole právě tohoto zařízení a zda je možné si na něj někde stěžovat. Co odpověděl?

„Policejní zpráva je lživá,“ tvrdí matka hledané Gabriely Bayerlové ze Sedlčan, po níž bylo vyhlášeno pátrání.

Ředitel středočeské „záchranky“ Martin Houdek nám odpověděl na otázku, kdy bude hotovo nové zázemí pro záchranáře v Sedlčanech a kolik peněz na tuto akci letos kraj „pustí.“

Byli jsme u přijímacích zkoušek na Gymnáziu a Střední odborné škole ekonomické v Sedlčanech. Jak dopadly?

V rozhovoru s Jiřím Krampolem jsme hovořili například o úspěšném seriálu Život je ples, kde si zahrál Trampa nebo jak to bylo s jeho tolik medializovaným kolapsem.

K dětskému zařízení ve Zvíroticích, které Sedlčany vydaly obci Dublovice, se opět vyjadřuje V. Faktorová v článku Zvírotice už opravdu naposledy? Epilog.

Jeseničtí školáci se seznamovali s příběhy křížků. Ví teď například, proč sedlák z Čachořic vraždil...

V rozhovoru se starostou Vojkova Františkem Baťhou jsme hovořili o plánované výstavbě pergoly pro děti, o tom, jak dopadla žádost obce o dotaci na zhotovení přírodního parketu. A jak je to s dálnicí, o jejíž stavbě se právě rozhoduje?

„Na kafíčku“ jsme se sešli s nejstarším českým básníkem a recitátorem Oldřichem Cibulcem. Právě oslavil 95. narozeniny a je obrovsky vitální. Svůj životní osud nám z větší části vyprávěl ve verších.

Jak uspěli žáci z SOU Sedlčany na soutěžích?

Nahlédli jsme na turnaj v rapid šachu, který hostily Sedlčany. Víme, kdo si vedl z místních hráčů nejlépe.

Klub Aerobik studio Dvojka zařadil několik novinek. Bližší informace sdělila Alena Novotná, která také rozebírá podrobněji úspěchy mladých sportovců.

K hodnocení hokejové sezóny se vrátili trenéři starších žáků a juniorů.

Tyto a další zprávy, reportáže a úvahy naleznete v osmnáctém čísle Sedlčanského kraje, které vychází ve středu 2. května.