Internetové noviny pro Střední Povltaví

Sedlčanský kraj ve středu na pultech

datum: 24.04.2012
autor: Marie Břeňová

Ve středu 25. dubna si v tištěné podobě Sedlčanského kraje číslo 17 přečtete:

Vysoký Chlumec bude 28. dubna v televizi. Objeví se na ČT2 v relaci „Náš venkov“. Kde televizní štáb natáčel?

 

Drogy v různé podobě jsou problémem také Sedlčan. Kouření marihuany nebo vodní dýmky je prý na diskotéce běžné. Řekli to strážníkům mladí, které o víkendu kontrolovali. Zjistili jsme, že v Sedlčanech také působí a s radnicí spolupracuje Centrum adiktologických služeb Příbram, které mimo jiné vyměňuje drogově závislým injekční stříkačky. Kolik jich bylo? Jaké tu má „Centrum“ další aktivity?

 

Ve zdravotnictví platí od dubna opatření, která zkomplikují rodičům nezletilých dětí život. Co jsme se dozvěděli v anketě? Proč tvrdí primář dětského oddělení, že žádosti lékařů o stanovení opatrovníka dětí budou připomínat scény z absurdního divadla?

 

První letošní farmářské trhy byly v Prčici úspěšné. Další na sebe nenechají dlouho čekat. Co nabídnou kupujícím a co zde naopak mohou nabídnout prodávající?

 

Separace odpadů se vyplatí městu i občanům. Vysvětluje to místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel. Uvedl mimo jiné také, kolik letošní zima ušetřila Sedlčanům peněz a na co budou použity.

 

Byli jsme na schůzi Sedlčanských diabetiků. Víme, jaké akce na letošek připravují.

 

V Kosově Hoře chtějí vzkřísit loutkové divadlo. Zjišťovali jsme, jaké mají loutkoherci představy, kde chtějí hrát a kdy?

 

Na „kafíčku“ jsme se setkali s Vítem Pacovským z Příčov, jehož výstavu může veřejnost navštívit od 5. května na zámku Radíč. Tvrdí, že je to jeho první a také poslední veřejná prezentace. Co ho k tomu vede? A kde se vůbec na Sedlčansku muž, který býval ozdobou příčovských neckiád, v regionu vzal?

 

„Páchejme dobré skutky opatrně“ - je název fejetonu, který SK 17 uzavírá. Dala k němu podnět čtenářka, která se při posledních trzích v Sedlčanech na náměstí T. G. M. setkala s urážkami žen, které vybíraly údajně na zdravotnictví.

 

Tyto a další zprávy, reportáže a úvahy naleznete v patnáctém čísle Sedlčanského kraje, které vychází ve středu 11. dubna 2012.

 

Foto pořídil David Myslikovjan před schůzí diabetiků v sedlčanském kulturním domě, kdy si bylo možné nechat zkontrolovat zdravotní stav - mimo jiné krevní tlak.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook