Sedlčanský kraj ve středu na pultech

datum: 17.04.2012
autor: Marie Břeňová

Zítra bude v prodeji Sedlčanský kraj číslo 16. Co v něm například najdete?

- Miroslavu Plavcovi, nejvýznamnějšímu českému astronomovi 20. století bude uděleno in memoriam čestné občanství Sedlčan. Stane se tak při příležitosti 50. výročí sedlčanské hvězdárny. Víme, jaký bude průběh oslav.

- Zjišťovali jsme, zda obce na Sedlčansku brzdí nevypořádaný majetek s církví.

- Starosta Sedlčan Jiří Burian seznámil radní se záměry Mediterry, která provozuje městskou nemocnici. Co se děje s objektem bývalé stanice rychlé zdravotní záchranné služby?

- Známý moderátor a herec Vladimír Čech se chystá do Radíče. Do zámku ho pozvali manželé Šíchovi. Požádali ho, aby společně s Hankou Zemanovou přestřihl pásku, kterou symbolicky zakončí rekonstrukci jižního křídla zámku a zahájí tak i novou sezónu. Jaký atraktivní program na děti a dospělé návštěvníky 5. května čeká?

- Děti z Klučenic tvořily „haiku“. Proč a co to vlastně znamená?

- Zástupkyně ředitele 2. ZŠ Propojení Sedlčany Jitka Jandová byla na studijní cestě ve Španělsku. Co jí tam zaujalo, jakých rozdílů ve vzdělávání si všímala?

- Strakonický dudák dorazil do Sedlčan. „Už na začátku zkoušení jsme si říkali, že vše bude tentokrát o něco složitější,“ poznamenala režisérka představení Lidmila Sunegová. Co tím měla na mysli? Nabízíme pohled do zákulisí představení sedlčanských divadelních ochotníků.

- Na kafíčku byla tentokrát Milada Bosáková, nejvěrnější čtenářka sedlčanské knihovny. V článku prozrazuje mimo jiné, z jaké knihy čerpala celý život odvahu nebo jaký je její osobní lék na bolest.

- Na absolventském koncertu žáků hudebního oboru ZUŠ Sedlec-Prčice vystoupil houslový matador.

- Souboj Tatranu Sedlčany s Kutnou Horou připomínal boj kočky s myší. Fotbalové utkání skončilo výsledkem 1:2. Co matu na hřišti předcházelo?

- Manželka kulturisty Petra Vaniše z Počepice se probojovala až do superfinále instruktorů!

- Více o požáru Na Potůčku v Sedlčanech.

Tyto a další zprávy, reportáže a úvahy naleznete v šestnáctém čísle Sedlčanského kraje, které vychází ve středu 18.dubna 2012.