Internetové noviny pro Střední Povltaví

Sedlčanské ragbistky se přiblížily záchraně v 1. sérii

datum: 02.06.2017
autor: Karel Bárta

PRAHA V sobotu 27. května se na ragbyovém hřišti Smíchovské Tatry konal pátý turnaj žen 1. série, která je druhou nejvyšší soutěží ženského ragby sedmiček u nás.

Domácí tým RC Tatra Smíchov B nenechal nic náhodě a v turnaji si hráčky Tatry došly pro plný počet bodů za jasné vítězství nad všemi soupeřkami. Druhým pražským týmem, který je zároveň průběžně druhý i v tabulce, jsou hráčky z klubu RK Petrovice B. Tento tým možná i díky absenci klíčových hráček, které čekaly povinnosti v reprezentaci, obsadil na turnaji na Tatře konečné 4. místo.

 

Velké souboje se svádí o páté místo v tabulce. Jednoduše proto, že klub na pátém místě zůstává v 1. sérii, zatímco poslední, šestý tým, sestupuje do nižší 2. série žen. Poslední tři turnaje jsou tak ve znamení velkých bojů průběžně pátých hráček z RC České Budějovice a rovněž průběžně šestých hráček z RC Sedlčany. Vzhledem k tomu, že i na Tatře dokázaly hráčky Sedlčan skutečně perfektně zabojovat v zápase o páté místo právě s hráčkami Českých Budějovic, dokázaly urvat konečné vítězství o jeden jediný bod 20:19. Ve druhé půli navíc musely Sedlčany bojovat kvůli zranění pouze se šesti hráčkami v poli, což značně ztížilo jejich situaci. Páté místo Sedlčan v tomto turnaji je opět velice důležité, protože se dokázaly přiblížit svým soupeřkám z Českých Budějovic na tři body.

 

Trenér sedlčanských hráček Lukáš Hrma boj se svěřenkyněmi nevzdává: „Dneska to bylo skutečně jen tak tak, ale holky se dokázaly skvěle obětovat pro celý tým. Vyzdvihl bych práci kapitánky týmu, která dokázala i přes velkou bolest kotníku nejen hrát, ale i položit Budějovicím pětku těsně před poločasem a po skládce od soupeřky v pětkovišti odjela na ošetření s kotníkem do nemocnice. O tom je ragby! Věřím, že poslední dva turnaje už nepustíme a udržíme Sedlčanům 1. Sérii.“

 

Hráčkám Sedlčan zbývají odehrát dva turnaje. Ten předposlední se koná v sobotu 3. června v Praze na hřišti RK Petrovice.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie