Sbor dobrovolných hasičů z Hrachova a JSDH z Votic jsou ve finále soutěže o milión

datum: 11.09.2012
autor: HS

Od 16. března do 6. července 2012 měly sbory dobrovolných hasičů možnost se přihlašovat do soutěže RWE Dobrovolní hasiči 2012.

Peníze na činnost i vybavení chybí dobrovolným hasičů neustále. Soutěž RWE Dobrovolní hasiči roku jim dává šanci finanční odměnu vázanou na účelové použití vyhrát.

Hasičské sbory nahlašovaly své akce a zásahy za období od 1. července 2011 do 31. června 2012. Sbory, vyhodnocené jako nejlepší, získají od RWE finanční dary v souhrnné výši jednoho milionu korun.

Soutěží se ve dvou kategoriích:

1/ Sbory dobrovolných hasičů obce

2/ Jednotky sborů dobrovolných hasičů

Odborná porota vybírala z celkem 176 projektů, které dobrovolní hasiči do soutěže přihlásili. Úkol vybrat pět finalistů v každé kategorii a oblasti byl nelehký.

Nakonec se mezi pět finalistů oblasti „střed – sever Čech“, tj. Ústeckého, Středočeského kraje a Prahy probojovali i dva zástupci našeho regionu – v první kategorii hasiči z Hrachova a ve druhé z Votic.

O vítězi se rozhodne hlasováním čtenářů formou mailů či SMS v době od 10. září do 5. října 2012.

Hrachovákům i Votickým k účasti ve finále blahopřejeme, držíme palce a posíláme hlasy.