Rozsvícení vánočního stromu předcházelo zahájení vánoční výstavy

datum: 01.12.2019
autor: František Vávra

VYSOKÝ CHLUMEC Členky Spolku vysokochlumeckých žen uspořádaly před budovou úřadu městyse ve čtvrtek 28. listopadu slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

V doprovodném programu se s koledami a vánočními písněmi představil dětský soubor místní základní a mateřské školy. Potlesk spokojených diváků provázel tématicky předvánočně laděné vystoupení sopranistky Jany Veberové. Rozsvícení stromu se ujal místostarosta městyse Luboš Hlaváček a následně pozval přítomné na zahájení čtyřdenní vánoční prodejní výstavy adventních a vánočních dekorací, ozdob a malých dárkových předmětů.

Letos byla na výstavě v kurzu bílá a růžová barva všech odstínů. Návštěvníci si mohli prohlédnout i nakoupit téměř vše co k Vánocům patří. Vedle jednotlivých dodavatelů prezentovali ve výstavních místnostech městyse svou tvorbu ZŠ a MŠ Vysoký Chlumec, Domov Svatý Jan, Domov Sedlčany, Stéblo Borotice, Hraberské tvoření a Nalžovický zámek.

Fotogalerie zde