Internetové noviny pro Střední Povltaví

Průtrž dračen ovládla Pálavský festival dračích lodí

datum: 17.07.2012
autor: Ondřej Sůsa

Druhý červencový víkend se v Pavlově konal šestý ročník festivalu dračích lodí. Akce byla v seriálu závodů z těch větších, neboť zde v kategoriích Fun a Grand Prix startovalo bezmála padesát posádek, a vyznačovala se specifickou atmosférou vinařské oblasti.

Sedlčanská posádka Průtrž dračen nastoupila do závodu v nekompletní sestavě – v lodi chyběli dva pádlující členové – a ambice proto nebyly zrovna vysoké. Tým ale i tak prokázal své kvality a celkovou semknutost a v sobotní sprinterské trati na 200 m postoupil z rozjížďky z prvního místa do semifinále, odkud opět z prvního místa postoupil do velkého finále A.

Povzbuzen těmito úspěchy napnul tým ve finále všechny síly a skvělým časem 47:94 zvítězil nad svými soupeři dokonce s výrazným náskokem. Na druhém místě skončil tým Draci Mnetěš a na třetím Haka Dragons. Sprinterskou trať moravského festivalu tak opanovaly posádky z Čech.

V neděli pokračovalo dračí klání závodem na bolestivých 1000 m. Sedlčanský tým sice v předchozích závodech dosáhl i úspěchů na této distanci, ovšem jinak se vyznačuje spíše sprinterskými kvalitami. Po sobotním vítězství navíc pochopitelně následovaly bujaré oslavy, a tak si tým před závodem opět moc nevěřil, i když byl doplněn do plného stavu dvěma pádlujícími ženami ze spřízněného týmu.

O to větší byla radost, když doslova proletěl cílem a suverénně zvítězil v čase 4:40:89 s třívteřinovým náskokem na stříbrnou posádku, Spinning&Fitness Brno. Morava si tak odnesla ze závodu aspoň jednu medaili a vyspravila si bilanci z předešlého dne. Za nimi obhájili sobotní bronz opět Haka Dragons.

Průtrž dračen je mladý tým, který se skládá především z členů a trenérů sedlčanského týmu rychlostní kanoistiky. V soutěži dračích lodí Grand Prix začal závodit teprve letos na jaře, ale už se stačil usadit na špičce žebříčku a ostatním posádkám ukázat, že patří mezi nejlepší v zemi.

Na Pálavě nyní vybojoval své třetí zlato ve sprintu a po jedné bronzové a jedné stříbrné medaili konečně i zlato na dlouhé trati.