Internetové noviny pro Střední Povltaví

Průtrž Dračen na Golder Four v Brně 2013

datum: 28.05.2013
autor: Ondřej Sůsa

Brněnská přehrada hostila o deštivém víkendu první letošní závod série Golden Four. Sedlčanská Průtrž Dračen v něm bojovala statečně, přesto jí na silnějšího soupeře utekly důležité body.

Série Golden Four jsou závody, ve kterých kromě kategorií Fun a Dragon Boat Grand Prix soutěží i posádky Českého poháru (ČP), to znamená nejvyšší ligy české soutěže. Průtrž Dračen šla do závodu s tím, že by chtěla předjet všechny posádky soutěžící v Dragon Boat Grand Prix (DBGP) a vytvořit si tak bodový náskok v tabulce pořadí.

Zatímco v soutěži DBGP je maximální bodový zisk z jednoho závodu 100 bodu, v závodech Golden Four je to 120 bodů. Tuto ambici se však nepodařilo naplnit. V prvním závodě na 200 m se posádce nepodařila semifinálová jízda a skončila tak ve finále B, kde dojela na druhém, celkově tedy osmém místě. Z posádek DBGP se lépe umístili domácí Brněnští draci a Dragon Force Přerov. O něco lépe si Průtrž Dračen vedla v sobotních odpoledních jízdách na 2000 m, kde vybojovala velice slušné sedmé místo, ovšem opět až za posádkami Brněnští draci a Dragon Force Přerov.

Ještě větší úspěch slavili sedlčanští v nedělním závodě na trati 500 m, kde se v silné konkurenci opět probojovali do velkého finále a skončili celkově pátí. Zde se jí konečně podařilo nechat za sebou o dvě místa Brněnské draky, i když na celkově druhý Přerov síly zdaleka nestačily.

S tímto bodovým ziskem je sice nyní Průtrž Dračen na prvním místě v průběžném pořadí DBGP, avšak naděje na celkové vítězství v této soutěži se rozplývají. Průtrž Dračen měla v Brně možnost letos poprvé vidět formu soupeře Dragon Force Přerov a byl to pro ni tak trochu otvírák očí. „Přerov nám utekl o velký počet bodů a v podstatě se to nedá dohnat. V tabulce budou pod námi, ale to je tím, že je nezajímají normální závody DBGP; oni se soustředí jen na Golden Four. Tři takovéto závody jim k výhře v soutěži budou stačit. Účast na mistrovství Evropy v příštím roce nás nejspíš mine,“ okomentoval výsledek závodu kapitán Průtrže Dračen Tomáš Kafka.