Internetové noviny pro Střední Povltaví

Proč jsme se stali dobro-druhy a odkud jsme?

datum: 15.07.2019
autor: G a SOŠE Sedlčany

Jsme skupina studentů Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické Sedlčany, většina z nás chodí na hodiny výtvarné výchovy, baví nás něco tvořit a zúčastnili jsme se týdenního terénního výtvarného kurzu. Chceme zkusit prodat to, co umíme a vydělané peníze použít ve prospěch všech.

Budova naší školy je blízko centra města a před budovou máme veřejný prostor, který bychom rádi zvelebili a vybudovali před školou místo k odpočinku a setkávání. Rádi bychom získali prostředky na lavičky, které by sloužily studentům, ale i široké veřejnosti k přátelskému setkávání, odpočinku, ale i k diskusi. Rozhodli jsme se uskutečnit několik akcí, na kterých bychom prezentovali své schopnosti a prodávali vlastní výrobky. Máme již návrh na lavičky a spolupracuje s místním truhlářem, a proto jsme se rozhodli pro výtvarné dílny a další prodejní akce, abychom si na lavičky sami vydělali, udělali něco pro zkrášlení města, vyzkoušeli si, co takové aktivity obnášejí a dokázali si, že dosáhneme vytyčeného cíle. Když se nám povede zúročit naší energii, budeme si o to více vážit hodnot kolem nás a budeme mít i větší vztah k prostoru před školou.

Uspořádali jsme již dvě výtvarné dílny pro žáky 1. i 2. stupně ZŠ Sedlčany, kde si žáci navrhli a namalovali obrázky, ze kterých, když žáci chtěli, si za poplatek mohli vyrobit placku.

Dále máme v plánu vánoční jarmark, který se uskuteční na konci listopadu v Městském muzeu Sedlčany a chceme také naše výrobky prodávat při dnech otevřených dveří naší školy.

Zapojili jsme do tohoto projektu i studenty naší obchodní akademie, kteří si vyzkouší marketing v praxi.

Náš projekt přinese trvalou hodnotu a prospěch pro širokou veřejnost.

Tak neváhejte a podpořte nás.

https://www.darujme.cz/projekt/1202000


Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook