Internetové noviny pro Střední Povltaví

Pro stolní tenisty Tatranu skončil víkend remízou

datum: 19.11.2012
autor: Radovan Faktor

Družstvo A mužů bojovalo o uplynulém víkendu v domácím prostředí se dvěma těžkými soupeři a proto je víkendová remíza spíše příjemným výsledkem.

Sobotní zápas se Spartou byl plný paradoxů. Tatran neustále prohrával, body jsme přidával spíše nečekaně. R. Faktorovi se po komplikacích s pálkou nedařilo, K. Pejša prohrál koncovku vyrovnaného zápasu a soupeř tak stále vedl.

 

Vše v naději na dobrý výsledek udržoval J. Kocura, který hrál jak „za starých časů“ a nebyl pro favorizované protihráče k poražení.

 

Připomeňme, že soutěž ve stolním tenisu se hraje na deset vítězných zápasů a Sparta stále vedla až do stavu 7:8. Domácí však bojovali a v poslední sérii přidali Faktor, Kocura i Drechsler tři důležité body a celý zápas otočili.

 

Výhra 10:8 nejen favority ze Sparty zaskočila, ale přinesla domácím tři důležité a málo čekané body.

 

Nedělní duel s Mladou Boleslaví, která je oproti posledním rokům výrazně posílená (startuje za ni například ještě v loňském roce prvoligový hráč), se nesl ve znamení krásných, vyrovnaných zápasů, povětšinou se šťastným koncem pro hostující.

 

V pěti zápasech prohrál Tatran koncovku pátých setů a to rozhodlo. Za nepříznivého stavu 2:9 ještě domácí zabojovali a šňůrou 4 vítězství nelichotivý výsledek přijatelně upravili. Nutno však přiznat, že soupeř byl tentokrát lepší.

 

Tabulka

 

Za Sedlčany o víkendu bojovali: Karel Pejša, Jiří Kocura, Dušan Drechsler, Radovan Faktor a jako kouč Sedlčan pan Drahovzal, bývalý vynikající stolní tenista.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie