Přihlásit se k trvalému bydlišti nezabere ani dvacet minut

datum: 28.05.2018
autor: Pavel Vohnout

SEDLČANY Chystáte se přestěhovat a obáváte se zdlouhavého čekání na úřadě? Nemějte strach! Celá procedura je velmi rychlá a úřednice se chovají příjemně.

Přihlášku k trvalému bydlišti i žádost o nový občanský průkaz podáváte na odboru vnitřních věcí, který sídlí v budově úřadu u autobusového nádraží. Vyplníte jednoduchý formulář, odkud a kam se stěhujete a zaplatíte padesát korun. Úřednice Marie Vršecká nebo Petra Kopecká přepíše formulář do počítače, ze kterého se údaje nahrají do centrální evidence obyvatel, což jediné může chvíli trvat. Nicméně při troše štěstí vás již za dvě minuty přijmou Irena Čedíková nebo Blanka Veselá v kanceláři, kde přijímají žádosti o nové občanské průkazy. Po kontrole údajů a odevzdání staré občanky si vás obsluha vyfotografuje, je třeba se ještě podepsat na speciální destičce, která podpis převede do počítače.S přestřihnutým občanským a žlutým náhradním průkazem můžete spokojeně odejít jako nový občan města Sedlčany.