Internetové noviny pro Střední Povltaví

Prezident zvolen, ale kým?

datum: 26.01.2013
autor: KL

Nechci hodnotit intelektovou a morální kvalitu voličů obou kandidátů druhého kola prezidentských voleb. Ona totiž, na první pohled podivná otázka, po chvilce zamyšlení až tak divná není.

Odpověď je jednoduchá. Zeman vyhrál a Schwarzenberg byl druhý díky volbě rozumných a odpovědných občanů. Byl jsem v několika volebních místnostech, viděl jsem desítky fotek z voleb v celém našem regionu. Přišli všichni, kdo to myslí s naší republikou vážně a všichni, kdo alespoň ve skrytu duše doufají, že se něco změní k lepšímu. K volbám však přišlo pouze necelých 60% voličů.

 

Něco takového těžko vysvětlím sám sobě, natož dceři, která se mne ptá: „Tatínku, jak je to možné?“ Ano, ani já jsem mezi kandidáty nenašel toho, kterého bych si představoval jako opravdu nejlepšího správného. Nenašel jsem ho ani v prvním kole voleb. Neviděl jsem ho, ani když kandidáti teprve sbírali podpisy. Přesto jsem šel a volil. Podle svého rozumu a srdce.

 

Argumenty typu „Nikoho jsem si nevybral“, neuspějí. Otázka pro ty, kteří z tohoto důvodu volit nešli, zní jasně: „Až půjdete do jídelny na oběd a ze dvou jídel si nevyberete, také zůstanete o hladu?“

 

Fotografie z voleb v Kamýku nad Vltavou

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook