Přes den občas sluníčko

datum: 14.03.2013
autor: pf

Meteorologové říkají, že během dne bude i hezky.

V noci na pátek bude polojasno až oblačno. Nejnižší noční teploty spadnou na -5 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až na -12 °C. Vát nám bude mírný severní až severozápadní vítr 3 až 6 m/s.

Přes den by mělo být zpočátku polojasno, během dne oblačno až skoro zataženo a ojediněle se objeví i sněhové přeháňky. K večeru zmenšování oblačnosti na polojasno až skoro jasno. Nejvyšší denní teploty -3 až 0.

V sobotu bude jasno až polojasno, nejnižší noční teploty -7 až -10 °C, takže kosa. Nejvyšší denní 1 až 3 °C. Foukat k tomu bude slabý proměnlivý vítr.

Neděle má být jasná až polojasná, ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy. Odpoledne a večer bude přibývat oblačnosti, později na západě regionu místy sněžení nebo srážky smíšené, ojediněle mrznoucí. Nejnižší noční teploty -5 až -8 °C, nejvyšší denní 3 až 6 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

V noci na pondělí se může na západě regionu tvořit ojediněle ledovka.

Komu by byla snad zima, či došlo uhlí, může si stáhnout fotku a ohřát se při ní u monitoru.

Závěrem jedno moudro:

"Vždy se najdou Eskymáci, kteří vypracují pro obyvatele Konga pokyny, co dělat za velikých veder."