Internetové noviny pro Střední Povltaví

Přehlídka policejních Passatů

datum: 02.05.2012
autor: KL

To, že 2. dubna převzala policie ČR dvacet nových policejních speciálů VW Passat, není žádné tajemství. Podívejme se na ně trochu blíže.

Vozidla VW Passat B7 3,6 V6 FSI posílí Auto - team Policie České republiky, který má v současné době již 15 speciálů. Od dubna tak budou moci policisté stíhat silniční piráty v 35 policejních Passatech nejen na dálnicích, ale i na rychlostních komunikacích a silnicích I. třídy.

 

Oproti stávajícím vozům jsou vybaveny nové Passaty radary, které budou propojeny do centrální evidence vozidel. Budou tak automaticky porovnávat registrační značky projíždějících aut se záznamy v evidenci vozidel a policisté tak mohou okamžité zjistit, zda je vozidlo odcizené nebo zda má platnou technickou kontrolu. Nové policejní Passaty dokáží s automatickou 6ti stupňovou převodovkou při výkonu 220kW (300 k) zrychlit z 0 na 100 za necelých 6 vteřin a dosáhnou rychlosti 250 km/h.

 

Fotogalerie je z předání 20 nových vozidel VW Passat, které se uskutečnilo 2. dubna 2012 na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově. Společně s novými vozidly byl na místě přítomen i jeden zástupce z předchozí modelové řady, kterou policie používá od konce roku 2008.

 

ZDROJ: Policie ČR http://www.policie.cz/fotogalerie/policejni-verze-vw-passat.aspx

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie