Internetové noviny pro Střední Povltaví

Policisté pátrají po muži, který v obchodním domě platil odcizenou platební kartou

datum: 22.08.2017
autor: -red-

BENEŠOVSKO – Tu spolu s dalšími věcmi odcizil téhož dne dosud neznámý pachatel z modré Felicie zaparkované na parkovišti v sázavské Poznaňské ulici.

Již delší dobu pátrají sázavští policisté po neznámém muži, který v sobotu dne 17. června letošního roku platil v obchodním domě v Sázavě odcizenou platební kartou. Tady si krátce před desátou dopolední nakoupil cigarety v hodnotě kolem 1 500 korun. Karta ale nebyla jeho. Neznámý pachatel ji totiž krátce předtím odcizil z modrého vozidla tovární značky Škoda Felicia combi zaparkovaného na parkovišti v sázavské Poznaňské ulici, do kterého se vloupal. Současně si odnesl také mobilní telefon zn. Nokia Lumia včetně paměťové karty 32 GB, pánské hodinky zn. Xiaomi a finanční hotovost ve výši 800 korun. Majiteli tak způsobil škodu bezmála pět tisíc korun.

 

Zloděj, který se do vozidla vloupal, může být totožný s mužem, který v prodejně platil odcizenou platební kartou. Může se ale také jednat o dvě zcela odlišné osoby. Policie proto vyzývá všechny případné svědky, aby se co nejdříve přihlásili. Přivítají jak poznatky k samotnému vloupání do vozidla, tak i poznatky k totožnosti muže platícího v obchodě. Jeho podobu zaznamenaly kamery umístěné v prostorách prodejny. Jedná se o muže ve středním věku, který byl oblečen do tmavě modrého trika s krátkým rukávem a modrých džínů. Na nohou měl černé boty a na hlavě černou kšiltovku. Na zádech nesl černý batoh. Platil kartou VISA. Případná oznámení přijmou policisté obvodního oddělení Sázava osobně nebo na telefonu: 974 871 730, anebo operátoři na bezplatné lince tísňového volání 158.

 

Celý případ policisté vyšetřují jako trestný čin krádeže vloupáním a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě, že bude pachatel dopaden a odsouzen, mohl by strávit za mřížemi až dva roky.  

 

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí       

P ČR Benešov

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie